logo
dollar
euro

На Полтавщині в 2014 році зареєстровано близько 300 крадіжок мопедів

15:15 21.10.2017 eye 401

Наразі міліцією розкрито 109 незаконних заволодінь мототранспортом, 190 залишаться не розкритим.

За словами начальника Управління карного розшуку УМВС Миколи Михайлика, складність у розкритті таких злочинів  обумовлена тим, що більшість таких транспортних засобів була не зареєстрована у встановленому законом порядку. Отже, є складність в їх ідентифікації.

Працівники Управління ДАІ Полтавщини наполегливо рекомендують власникам мопедів  зареєструвати їх у порядку, визначеному законом.

Постановою Кабінету Міністрів від 23.12.2009 року №1371 передбачено, що перша державна реєстрація мопедів, придбаних до 23.12.2009 року, затвердженим цією постановою 1 липня 2010 року може проводитись без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення ДАІ відповідних перевірок.

Для спрощеної системи реєстрації мопедів потрібно:

- власникам представити мопед до підрозділу центру ДАІ для проведення криміналістичного дослідження експертом-криміналістом, який визначає чи дійсно об’єм двигуна не перевищує 50 см/куб.

- після проведення дослідження власник пише заяву на спрощену реєстрацію мопеда, до якої надає копію свого паспорта та товарний чек, талона про продаж або видаткової накладної (при наявності).

Якщо ніяких документів на мопед не має, громадянин повинен надати два пояснення від сусідів про те що, вони підтверджують придбання ним мопеда з копіями їх паспортів.

Реєстрація мопедів у центрах ДАІ складає – 109 грн. 43 коп.

Експертиза номерного позначення шасі та двигуна – 39 грн. 40 коп.

Експертиза визначення об’єму двигуна, року виготовлення, марки та моделі транспортного засобу складає – 84 грн. 42 коп.


Наверхнаверх