logo
dollar
euro

За перевезення студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2014 році МОН заборгувало залізницям України 141,6 млн грн.

16:14 17.10.2017 eye 234

Залізниці України черговий рік поспіль не отримали повного розрахунку за перевезення студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів від Міністерства освіти і науки України. За 2014 рік міністерство компенсувало перевізнику лише 12 % (18,9 млн) від суми наданих послуг.

Залізничним транспортом України минулого року скористалися 7,2 млн студентів і учнів професійно-технічних навчальних закладів, з них у далекому сполученні перевезено 2,8 млн – 39 % від усіх пасажирів цього виду сполучення.  Залізниці надали послуг на 160,5 млн грн., а МОН не заплатило за пільговий проїзд студентів та учнів навчальних закладів 141,6 млн.

Жодного разу за усі роки Незалежності України витрати на перевезення студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів залізницям не відшкодовано повністю, не компенсовано навіть половини суми. Наприклад, у 2013 році сплачено лише 21,8 % від суми послуг.

Таким чином перевізник поставлений у нерівні умови, коли державою встановлена пільга, яка не оплачується. Студенти вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів сплачують  50 % вартості квитка цілорічно для проїзду в поїздах приміського і міжміського сполучення у загальних і плацкартних вагонах.


Наверхнаверх