logo
dollar
euro

Гідрометцентр пророкує негоду в Україні. Полтавщина – не виняток

10:59 30.06.2013 eye 277
Гідрометцентр пророкує негоду в Україні. Полтавщина – не виняток

За повідомленням Українського гідрометеорологічного центра, 30 червня на більшій частині території країни очікуються грози, в окремих районах шквали 15-20 м/с і град. На півночі Лівобережжя, вночі в центральних областях, а вдень і в південній частині місцями сильні зливи.

Синоптики прогнозують, що грози не полишать  Полтавщини протягом наступних трьох діб. 1-2 червня денна температура в Полтаві коливатиметься в межах 23-25 градусів, нічна – 14-16. Утримається північно-західний вітер, швидкість якого становитиме 5-10 м-сек.  У наступні дві доби напрямок вітру зміниться на північний. Денна й нічна температури зростуть на 1-2 градуси.

Тим часом, негода 28-29 червня завдала удару по Київській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Чернігівській  областях, через що знеструмленими виявилися  населені пункти. А на Житомирщині загинула одна людина.

Аналіз статистичних даних, який здійснюється Державною службою України з надзвичайних ситуацій,  показує, що протягом 1997- 2012 років кількість надзвичайних ситуацій у червні порівняно з травнем збільшується в 1,5 рази і є однією з найбільших порівняно з іншими місяцями року. При цьому, у червні проти травня збільшуються середні значення кількості усіх видів надзвичайних ситуацій природного характеру (найбільше збільшуються  метеорологічні - майже в 2 рази). Виняток становлять лише гідрологічних НС, які мають тенденцію до незначного зменшення. У червні, в порівнянні з травнем, активізується грозова діяльність, частіше спостерігаються град, шквали. 

Щоправда, рятувальники очікували, що місячна кількість опадів на Полтавщині не дотягне до норми і становитиме лише 60-70% від неї – близько 45-50 мм. І справді, нас не заливало як, наприклад, західні області. На комфортні умови у липні не варто очікувати через тенденцію до збільшення температури повітря, а чи справдяться «дощові прогнози» на початок місяця, побачимо вже завтра.


Наверхнаверх