logo
dollar
euro

Як у Кременчуцькій колонії відзначали День Соборності

8:43 23.01.2015 eye 404
Як у Кременчуцькій колонії відзначали День Соборності

22 січня вихованці Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відзначили День Соборності України. День, який є яскравим свідченням того, що українці завжди прагнули жити в єдиній, незалежній, самостійній державі.

96 років тому проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки послугувало становленню національної самосвідомості українців і формуванню стійких прагнень до незалежності. Відзначення Дня Соборності сьогодні набуло неабиякого значення.

На виховну годину "День Соборності України – символ національного єднання українського народу", яка відбулась в загальноосвітній школі установи, було запрошено доктора історичних наук, професора Кременчуцького національного університету ім.  М.Остроградського Ганну Капустян.

Ганна Тимофіївна розповіла учням про досвід першого проголошення незалежної Української Народної Республіки 22 січня 1918 року, що утворилась в умовах російської військової агресії, та Акта Злуки УНР та ЗУНР саме у першу річницю незалежності у 1919 році.   На пам’ять про зустріч професор подарувала авторську книгу "Пам’ять 33-го кличе молодих".

В бібліотеці вихованці організували тематичну виставку"Ланцюг історії не перерветься". Для підлітків відбулись літературні читання "Великий день єднання", де вони, декламуючи вірші про Україну, передали свою любов до рідної землі.

До свята Соборності України в школі установи відкрили національний куточок, де провели акцію "Ми діти твої, Україно". Кожен учень школи на карті України, яка розміщена в національному куточку, зобразив позначками місце свого народження на знак територіальної непорушної цілісності нашої Батьківщини. Це стало виразом бажання підлітків жити в єдиній незалежній державі і відіграло важливу роль у піднесенні національної свідомості кожного вихованця.

Біля Храму Іоанна Хрестителя на території колонії протоієрей Української Православної церкви провів молебень за цілісність України, за спасіння душ загиблих  в боях за незалежність рідної Держави.


Наверхнаверх