logo
dollar
euro

На Полтавщині випускникам інтернатів не виплатили понад мільйон гривень

10:35 19.01.2015 eye 424

Начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко повідомила, що, вивчивши інформацію Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації про стан виплати одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які є випускниками інтернатних закладів, прокуратура виявила суттєві порушення.

Усупереч вимогам ч. 7 ст. 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не забезпечувались за рахунок навчального закладу або відповідної установи одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

"Випускникам надавалась допомога відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року. Ці суми становили від 42 грн. до 2,5 тис. грн. Проте одноразова грошова допомога в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів (від 7 тис. 260 до 7 тис. 716 грн.) відповідно до вищезгаданого закону не виплачувалась", - Зазначила Галина Скотаренко.

За підрахунками прокуратури, 166 випускникам інтернатних закладів 2013-2014 років не виплачено понад мільйон гривень.

В інтересах дітей прокурорами міст та районів області до адміністрацій навчальних закладів пред’явлено 28 позовів, із них 14 судами вже розглянуто та задоволено. Наразі готується ще близько 100 позовних заяв.


Наверхнаверх