logo
dollar
euro

У Полтаві мітингували проти підвищення тарифів на ЖКГ

7:22 22.10.2017 eye 1796
У Полтаві мітингували проти підвищення тарифів на ЖКГ

13 січня активісти ГО "Громадський Майдан Полтавщини" разом з небайдужими полтавцями зібралися під стінами ОДА з вимогою до депутатів Полтавської обласної ради. Серед цих вимог: повернути контроль над комунальними підприємствами, почати звітуватися і радитися з громадою щодо діяльності депутатів та повернути адекватні тарифи на житлово-комунальні послуги.

Вранці на площу до ОДА вийшло близько сотні людей з плакатами та шинами, які в разі бездіяльності чиновників обіцяють почати палити. Серед присутніх – активісти ГО "Громадський майдан Полтавщини". Саме в цей час в ОДА проходило засідання бюджетної комісії.

На вимогу активістів вийти до них, депутати делегували Петра Ворону. Йому довелося вислухати ряд претензій щодо діяльності облради та категоричних вимог від колишніх однодумців.

NVWccb_comk
Це представники того Майдану, який стояв рік тому проти влади Януковича, – говорить Олег Підгорний, активіст "Громадського Майдану Полтавщини". – Ми обурені ситуацією, що склалася навколо наших комунальних підприємств "Полтаватеплоенерго" і "Полтававодоканал". З власності громади вони фактично плавно перейшли у власність кількох осіб, а саме – це наше обласне керівництво ЖКГ в особі пана Тонкова та керівники названих підприємств.

Вони створили "клуб по інтересах", – продовжив. – Самі переробляють уставні документи підприємств, наділяють себе такими повноваженнями, коли, наприклад, пан Чернявський, керівник Полтаватеплоенерго, може одноособово розпоряджатися майном підприємства, тобто нашим спільним майном, за погодженням облради і пана Тонкова, закладати майно в банк, продавати, відчужувати.

A_ZWZQBGCtY
Але ж громада наділила повноваженнями безпосередньо обласну раду, як засновника підприємств. Облрада їх позбулася, передавши повноваження Департаменту ЖКГ, таким чином самоусунулася від керування підприємством. Все відбувалося поступово, починаючи з 1998 р., тому що саме тоді в документах, на підставі яких підписувалися контракти з цими керівниками, стали з'являтися перші ознаки нинішніх наслідків.

Все це робилося для того, щоб обережно і непомітно забрати майно громади в чиюсь приватну власність. Цим підприємствам готувалася та сама участь, що і "Полтаваобленерго" і "Полтавагаз", щоб таким чином наша власність завдяки оборудкам чиновників без нашого відома переходила у приватні руки.

Зараз в ОДА зібралася бюджетна комісія, на якій велика кількість депутатів, які вирішують наші долі, плануючи, як нам з вами далі жити.

Восени проводилася технічна перевірка. Нашими фахівцями було виявлено завищення тарифів у 2 – 2,5 рази. Ми не бачили всіх затрат: по зарплатах, по витратах, тоді реально зможемо бачити, в якому стані знаходиться наше комунальне майно.

ABnC48cXj7o
На сьогодні в нас багато питань як до міської влади, так і до обласної, тому що і ті й інші діють за різними схемами, і не можуть між собою вирішити, хто за що відповідає. Департамент ЖКГ, Тонков собі керує, а керівники комунальних підприємств собі. Ми хочемо це кубло розірвати і привести до ладу. Ми, громада, передали повноваження для здійснення керівництва облраді, тож вона має затверджувати тарифи, обґрунтовувати, радитися з громадою, приймати рішення, а не одноособово зацікавленими особами. Особи, зацікавлені в підвищенні тарифів, не можуть входити до складу комісії, яка ці тарифи перевіряє і обґрунтовує, – підсумував чоловік.


Наверхнаверх