logo
dollar
euro

В ДАІ Полтавщини журналістам розповіли про спрощене оформлення ДТП

11:57 09.01.2015 eye 898

В Управлінні Державтоінспекції Полтавщини відбулася прес-конференція, присвячена  під час якої оформленню дорожньо-транспортних пригод за допомогою "Європротоколу" та виплати страхового відшкодування на місці скоєння правопорушення з  використанням  мобільного терміналу.

На запитання журналістів відповідали тимчасово виконуючий обов’язки начальника УДАІ Олександр Крайник, інспектор дорожньо-патрульної служби Андрій Соловей та аварійний комісар, представник центру незалежної оцінки та експертизи Сергій Сова.

Зокрема, експерт Сергій Сова повідомив, що Європротокол  – письмове повідомлення на бланку встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) зразка, яке надається Страховику водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди.

Перелік обставин, які дають можливість скористатися Європротоколом:


- учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби,


- відсутні травмовані (загиблі) люди,


- водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП,


- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо водії скористались Європротоколом шляхом спільного його оформлення та підписання, то вони мають право залишити місце ДТП. Вони також звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП та від обов'язкового інформування Державтоінспекції про скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

"Але, у разі невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколу умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий" – підкреслив Олександр Крайник.

Іще одна актуальна тема на сьогодні - сплата штрафу інспектору ДАІ за допомогою мобільного терміналу на місці скоєння правопорушення.

За словами інспектора ДПС Управління ДАІ Полтавщини Андрія Солов’я, провести оплату таким чином можливо лише у разі, коли за порушення Правил дорожнього руху, прийняття рішень про накладення штрафних санкцій входить до компетенції Державтоінспекції.  Вибір про оплату штрафу залежить тільки від бажання водія, саме кермувальник обирає для себе найбільш зручний спосіб оплати за скоєне правопорушення.


Наверхнаверх