logo
dollar
euro

Новий рік - гарний привід почати нове життя!

13:26 04.01.2015 eye 950

Мабуть, уже стало народною традицією з Нового року починати "нове життя". У кожному будинку за святковим новорічним столом неодмінно звучить тост: "Щоб усе погане залишилося в минулому році, а все хороше умножилось в році прийдешньому!". Провівши певний самоаналіз, підвівши підсумки, ми будуємо плани на рік і даємо собі установку змінити життя на краще.

Однак, за твердженням психологів, більше 80% обіцянок, даних людьми самим собі під Новий рік, не виконуються. Надто часто сила поганих звичок, від яких ми свідомо хочемо позбутися, після нетривалої боротьби з нашою плоттю все-таки бере гору над "просвітленою" свідомістю.

Чому так відбувається? Відома формула, яка визначає долю людини, звучить так: "Посієш думку - пожнеш вчинок; посієш вчинок - пожнеш звичку; посієш звичку - пожнеш характер; посієш характер - пожнеш долю".

Логіка підказує, для того, щоб змінити долю, необхідно змінити мислення. А центральне місце між мисленням і долею якраз займають наші звички, і часом не найкращі.

Шкідливих звичок ми набуваємо поступово - вони з'являються не відразу. Але варто людині повторити якусь свідому дію кілька разів, як вона виконується вже не усвідомлено - автоматично. Саме в цьому і полягає вся складність звички - засвоєна дія, живе вже в глибині свідомості.

Погані звички не тільки шкодять здоров'ю людини, але й відштовхують від неї оточуючих, заважають кар'єрному росту, часто призводять до незручного або безвихідного становища, заважають спілкуванню.

Позбутися шкідливої звички надзвичайно складно. А без усунення її причини, спроба радикально змінити свою поведінку часто може призвести навіть до неврозу, що виникає через придушення першопричини звички.

Шкідливі звички формуються через особливості психологічного стану. Тому, щоб їх перемогти, треба зрозуміти їх причину. У цей час дуже важливий самоаналіз.

Психологи стверджують, що дії стають звичними тільки тоді, коли несуть позитивні емоції. Наприклад, куріння багатьом допомагає відволіктися від переживань. Тому людина, що переживає, багато палить. Деякі люди в періоди нервових стресів починають багато їсти. Таким чином вони поповнюють необхідні позитивні емоції.

Найефективніший спосіб позбутися шкідливих звичок - замінити їх на нові. Але для того, щоб добитися ефекту, нові звички повинні приносити задоволення. Наприклад, зняти стрес можна і в спортзалі, і під час легкої пробіжки. Фізкультура в задоволення сприяє виробленню в організмі так званих "гормонів щастя", нестачу яких деякі люди часто намагаються знайти в алкоголі, курінні або наркотиках. Тут важливо - повторювати такі дії постійно, щоб підсвідомість запам'ятала новий алгоритм, тоді шкідлива звичка втратить свою актуальність.

Крім того, щоб перемогти шкідливі звички, необхідно уникати ситуацій, які підштовхують до старих дій. Також краще триматися подалі від людей, що страждають шкідливими звичками, оскільки людині властиво наслідувати оточуючих. Не дарма біблійна мудрість говорить: "Дурні спільноти псують добрі звичаї", а в народі кажуть: "З ким поведешся, від того й наберешся".

Відмінний мотиватор - похвала. Тому, якщо вас ніхто не хвалить, не оцінює ваші титанічні зусилля по достоїнству, не зневіряйтеся - хваліть себе самі.

І ще. Психологи вважають, щоб кардинально змінити своє життя, відкрити себе новим можливостям, потрібно бути готовим до того, що ці можливості стануть для вас несподіваними і зроблять вас іншою людиною. Нові можливості виникають тільки за межами старого. Тому доведеться відмовитися від старих уявлень про себе. Ще одна біблійна мудрість говорить: "Які думки в душі людини, така й вона". Тому перш за все починайте з мислення - зі створення "нового проекту себе", нового образу. Слід намалювати цей образ у своїй уяві, повірити в нього і почати діяти. Можливо, вам доведеться переживати дискомфорт, оскільки будь-яке сходження вимагає зусиль і волі. Але, зійшовши на нові вершини, в нагороду за зусилля, ви отримаєте новий якісний рівень життя.


Наверхнаверх