logo
dollar
euro

Бездіяльність КП "ЖЕО № 2" у Полтаві призвела до зупинки 125 ліфтів

7:43 28.12.2014 eye 1545

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала Комунальне підприємство" Житлово-екосплуатаційна організація № 2" Полтавської міської ради на 68 тис. грн. за зловживання монопольним становищем на ринку утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у м. Полтава.

КП "ЖЕО № 2", як балансоутримувача ліфтів, не виконала свої обов’язки із вчасного забезпечення замовлення та організації у встановленому порядку експертного обстеження устаткування (ліфтів), що призвело до зупинення 125 ліфтів у м. Полтава. Це є порушенням конкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем шляхом бездіяльності, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, яка була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку.

Експертне обстеження ліфтів проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету, передбачених Програмою розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтава. Через неподання інформації КП "ЖЕО № 2" до УЖКГ ПМР про завершення граничного терміну експлуатації ліфтів, необхідність проведення їх експертного обстеження та включення в графік робіт, призводить до не врахування у Програмі відповідних витрат.

Відділення АМКУ зобов’язало КП "ЖЕО № 2" у двомісячний строк вжити заходи щодо замовлення та організації проведення у встановленому порядку та в терміни експертного обстеження устаткування (ліфтів) та позачергових технічних оглядів після закінчення граничного строку їх експлуатації.

У свою чергу, виникненню проблеми сприяла бездіяльність Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради. Воно не здійснювало належний контроль за КП "ЖЕО № 2". Тому, адмінколегія територіального відділення в порядку статті 46 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рекомендувала Управлінню житлово-комунального господарства у 10-денний термін вжити заходів щодо врегулювання питань, пов’язаних з проведенням експертного обстеження устаткування (ліфтів), щодо якого закінчився граничний строк його експлуатації, зокрема, посилити заходи контролю за виконанням КП "ЖЕО № 2" своїх обов’язків стосовно забезпечення замовлення та організації проведення у встановленому порядку та терміни експертного обстеження устаткування (ліфтів) та недопущення експлуатації ліфтів з порушенням вимог нормативно-правових актів.


Наверхнаверх