logo
dollar
euro

Як вибрати новорічну ялинку? Радять лісівники

20:14 21.01.2018 eye 803
Як вибрати новорічну ялинку? Радять лісівники

Перш а все, купуючи хвойну красуню, переконайтесь, що вона має бирку зі штрих-кодом. Продаж хвойних дерев без такої «прикраси» є незаконним.

Звертайте увагу на стовбур. Він має бути рівним і прямим, без тріщин. Якщо помітите обідок на зрізі, дерево зрізане давно і, прикрашеним, радуватиме око недовго.

Підніміть обране дерево і зрізом вдарьте об землю. Якщо посипались голки, дерево абсолютно не придатне. Така ялинка не витримає і півтора тижня в домі, не кажучи вже про всі новорічні свята.

У недавно зрубаної ялинки гілки повинні бути пружними і еластичними. Щоб перевірити їх стан, зігніть гілку. Якщо вона пружна – купуйте. Якщо гілка тріщить і ламається – не варто витрачатись.

Крім того, у свіжої ялинки гілки повинні тягнутися вгору. Якщо гілки туляться до стовбура біля основи, тобто просідають, це говорить про те, що дерево зрізане давно.

Щоб перевірити стан хвої, потріть голки в руках. Якщо на руках залишається масляниста хвойна речовина із запахом смоли, значить ялинка абсолютно свіжа. Крім того, у свіжого дерева, хвоя має яскраво-зелений, соковитий колір. Свіжа хвоя має бути колючою і пружною.

Ялинку треба правильно упакувати, щоб не пошкодити по дорозі додому. Акуратно підв’язжіть гілки до стовбура мотузкою. Нести ялинку треба верхівкою назад, а ось вносити в приміщення – верхівкою вперед.

Перш ніж заносити ялинку в квартиру, варто адаптувати її до температури приміщень. Якщо є балкон або підвал, залиште її там на декілька годин. Це потрібно, щоб уникнути різких перепадів температури, які є згубними для дерева.

Перед встановленням ялинки, підрубайте стовбур, очистіть його на декілька сантиметрів від кори. Після цього злегка розщепніть зріз, це дозволить дереву краще всотувати воду.

Ялинку можна встановлювати в ємності з піском або водою, на підставку.

У ємність потрібно насипати свіжий і зволожте його водою, в яку додайте трохи гліцерину. Пісок потрібно поливати кожні два дні.

Якщо вирішили поставити ялинку у ємність з водою, наливайте відстояну і час від часу добавляйте. У воду можна додати цукор і трохи солі.

У підставку ставти деревце, обгорнувши мокрою ганчіркою. Потрібно стежити за вологістю стовбура, щоб дерево не почало сохнути.

Щоб зберегти ялинку або сосну свіжою, треба частіше збризкувати гілки. Не встановлюйте ялинку поблизу основних і додаткових опалювальних приладів. Частіше провітрюйте приміщення.


Наверхнаверх