logo
dollar
euro

Користуймося часом правильно

10:37 25.12.2014 eye 258
Користуймося часом правильно

Єдине, що неможливо повернути - це час. Не даремно його називають ресурсом, який не можна поповнити чи відновити.

І водночас, це той ресурс, якого у кожної людини порівну, незалежно від рівня достатку, місця проживання, віку чи статі. Тож, грамотно розпоряджатися ним, отримуючи до того ж користь для себе, освоїти його і застосовувати у власному житті неодмінно варто навчитися кожному.

Багато хто з нас відчуває чи не постійну нестачу часу навіть на виконання щоденних завдань, зазначають психологи, та це не означає ніби в реальності так воно і є. Аби вміло справлятися з настільки цінним ресурсом, як час, для початку треба зайнятися впорядкуванням свого життя. Найчастіше люди не встигають вчасно впоратися з власними справами тому, що занадто розпорошують свої сили, витрачаючи їх не тільки на дійсно важливі, але й на друго- і третьорядні завдання. Щоб подібне не трапилося, треба спробувати визначитися з головною метою власного життя. Чого саме ви хотіли б досягти? До чого прагнете? Отже, на основі відповідей на подібні питання і маємо вибудовувати свій щоденний розпорядок.

По-перше, всі завдання, з якими стикаєтеся щодня, розсортуйте за їх відповідністю до вашої головної мети. Подумайте, чи наближає вас виконання конкретної справи до мрії чи, навпаки, - віддаляє, просто віднімає у вас дорогоцінні години, які могли бути витрачені набагато ефективніше. Складайте щоденний план та список завдань, які на вас чекають. Розділяйте їх за ступенем терміновості і важливості. Тут можна запозичити принцип матриці Ейзенхауера: беріться в першу чергу за першорядні не термінові справи. Взагалі-то, візьміться за виконання кожного завдання задовго до позначеного для нього крайнього терміну. Це посприяє не лише своєчасному його завершенню, але й дозволить уникнути помилок у даному починанні (адже ви встигнете ще раз усе перевірити).

Не розпорошуйте власний час на малозначущі справи, які можуть затягувати ніби в болото. Подібні завдання віднімають неабияку дещицю дорогоцінних хвилин, а то й годин. Отже, відмовившись від їх виконання, ви здивуєтеся, як багато у вас вивільнилося часу.

Приділяйте увагу в першу чергу найголовнішим справам, а вже потім, якщо залишаються вільні хвилинки, і розвагам. Проте дане твердження не означає, що день повинен бути зайнятий виключно роботою. Крім копіткої і наполегливої праці, що має місце в житті людини, принцип розподілу часу передбачає також і повноцінний відпочинок. Адже саме відпочинок вкрай важливий для нормального відновлення сил, без чого не вистачить енергії на значні, знакові звершення.

Поєднуйте різні завдання, але так, щоб вони не шкодили якості виконання будь-якого з них.

Поступово ви звикнете планувати і нотувати, а потім буде дуже легко все встигати і крокувати в ногу з годинником. Тож варто спробувати.Наверхнаверх