logo
dollar
euro

Литва має намір допомогти Полтавщині у лікуванні поранених та реформуванні медицини

17:08 21.10.2017 eye 747

18 грудня виконуючий обов’язки голови Полтавської ОДА Олег Пругло та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко зустрілися приймали литовську делегацією, до складу якої увійшли радники Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки пан Арвідас Скорупскас та пан Здіслав Скварцяни, головний військовий лікар Міністерства оборони краю Литовської Республіки пан Гінтарас Беркевічюс, завідувач відділом Департаменту з розвитку співпраці Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки пані Лілія Жінєнє.

Під час зустрічі були обговорли можливість надання Литовською Республікою допомоги в  лікуванні пораненихучасників АТО, організації та проведення консультацій  з реформування галузі охорони здоров’я. Йшлося про високоспеціалізовану медичну допомогу пораненим, проведення психолого-соціальної реабілітації, реалізацію спеціальної програми по роботі з волонтерами, вивчення та впровадження литовського досвіду розвитку перинатології, сімейної медицини та ін.

Олег Пругло подякував представникам дружньої держави за підтримку моральну й практичну. "На території Полтавщини близько 20 тис. переселенців, на сьогодні у нас 160 поранених бійців АТО, 50 загиблих. Для нас ваша допомога у медичній сфері дуже важливо. Нам необхідна ваша підтримка та допомога", – зазначив він.

"Ми маємо дві цілі – гуманітарна допомога для бійців і передача досвіду для реформи охорони здоров’я вам. Ми 20 років тому вийшли із такої ж системи, яка у вас наразі. Ваші проблеми нам зрозумілі. Ми пройшли шлях від радянської системи охорони здоров’я до європейської, і хочемо допомогти і вам. Можливо, наш досвід вам допоможе. У нас і у вас спільна історія. Ми маємо надію, що співпраця між нашими країнами продовжуватиметься і надалі", – наголосив керівник делегації, радник міністра охорони здоров’я Республіки Литва Арвідас Скрупскас.

За словами кандидата у Почесні Консули Литовської Республіки в Україні Петра Крайсвітнього, у Литві існує фонд "Унія 1219", основною метою якого є допомога пораненим і організація їх лікування у Литві. Наразі фонд уже співпрацює із Полтавською областю. На контролі у фонду тяжко поранений Сергій Довгополов. Також обговорюється проект створення на базі Полтавської області центру соціально-психологічної реабілітації для військових.

Литовські гості цього дня запланували зустрітися з пораненими у Полтавському обласному госпіталі та  поліклініці УМВС, з волонтерськими організаціями Полтавщини.


Наверхнаверх