logo
dollar
euro

У Полтаві розповідали про гопників

4:52 21.01.2018 eye 690
У Полтаві розповідали про гопників

13 грудня у кафе "Bier Garten" відбулася презентація збірки Павла Коробчука "Священна книга гоповідань".

Від самого початку організатори – мистецьке об’єднання "Magnum Opus" – намагалося передати атмосферу гоп-субкультури. На зупинці Богдана Хмельницького тих, хто вирішив прийти на захід, чекали "маґнумці" Денис  Стерн та Андрій Коновалов, які цього стали Денчиком і Коконом, вдягнувши спортивні штани і говорячи вуличним сленгом.

На вході також стояв фальшивий "гопник", якого грав Містер Коржик. Кожному, хто придбав квиточок на захід давали пакетик з соняшниковим насінням (атрибутом справжнього вуличного хулігана) для створення відповідної атмосфери.

Читання
Захід почався з невеличким запізненням, оскільки Коробчук давав інтерв’ю одному з телеканалів, а Денчик і Конон збирали глядачів на зупинці.

Павло Коробчук розповів, чому він вирішив написати цю книгу. Він виріс у найнебезпечнішому районі Луцька і сам міг би стати гопником, якби не культурні цінності його батьків.

Видавництво "Discursus" запропонувало йому написати оповідання про гопників для антології на цю тему. Написане Павлу сподобалося і він вирішив створити ще кілька оповідань. Згодом він зрозумів, що написане впорядковується у книгу.

Спочатку Павло збирався назвати книгу "Гопокрифи", але видавництво "Фоліо" вирішило, що "Священна книга гоповідань" буде звучати краще.

Коробчук розповів, що оповідання збірки описують життя трьох гопників (Іван-раз, Іван-два та Іван-три) від 16 і до 80 років. Тобто такі собі "житія". У творах описуються і сучасні події: розгін студентів на Майдані Незалежності та протистояння біля Адміністрації Президента України 1-ого грудня 2013 року, безпосереднім учасником яких був сам поет.

Глядачі
Павло прочитав кілька уривків з книги. Оскільки Коробчук у середовищі читаючої молоді більше відомий як поет, а не прозаїк, то вечір продовжився поезією. Автор зачитав вірші зі своїх збірок "Мерехтіло" і "Динозавр". Також луцький поет (який наразі живе в Києві) прочитав кілька слемерських текстів, які відрізняються особливою емоційністю.

Було цікаво спостерігати, як деякі люди, що прийшли зі збірками Павла, слідкували за текстами його віршів. Для сміху він ще й називав сторінки, де читає.

Наприкінці презентації "маґнумці"-гопники (Денис, Андрій і Містер) перевдягнулися і вже не виглядали такими загрозливими. Вони подякували Коробчуку за приїзд, а всім глядачам – за їх увагу.


Наверхнаверх