logo
dollar
euro

У Полтавському міськвиконкомі поговорили про дітей

15:30 11.12.2014 eye 346
У Полтавському міськвиконкомі поговорили про дітей

Згідно статистичним даним, кількість мешканців Полтави віком до 18 років становить близько 43 тисяч, із них дітей шкільного віку – понад 24 тисячі.

Такі цифри були наведені на сьогоднішньому засіданні Координаційної ради у справах сімей та дітей при виконавчому комітеті Полтавської міської ради, на якому підбили підсумки роботи ради за 9 місяців поточного року. У сфері уваги цього органу створення дитбудинків сімейного типу,профілактика бездоглядності та безпритульності, оздоровленню дітей, особливо тих, які опинилися в складних життєвих обставинах. Цього року координаційна рада опікується ще й сім’ями вимушених переселенців.

На обліку в службах у справах дітей виконавчих комітетів райрад міста наразі перебуває 360 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них в родинах виховуються  299 дітей, 61 – перебувають в інтернат них закладах.

У 2014 році 9 дітей набули статусу сироти, 29 – дитини, позбавленої батьківського піклування. Із них до сімейних форм виховання влаштовано 29 дітей (одна дитина усиновлена), в інтернатні заклади – 7 дітей (віком 16-17 років, діти-інваліди), до центру реабілітації – 2 дитини. У Полтаві є три прийомні сім’ї, в яких виховується четверо дітей. У листопаді створено новий дитячий будинок сімейного типу, в який влаштовані шестеро дітей. Загалом, 83,1% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванняв Полтаві забезпечені сімейними формами виховання.

Одним із напрямків соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є забезпечення впорядкованим житлом після завершення їх перебування в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, інтернатних закладах. На квартирному обліку при виконкомі Полтавської міської ради перебуває 84 осіб з цієї категорії. Із початку року на квартирний облік поставлено 8 осіб. Цього року житлом забезпечено одну особу, 10 вручені сертифікати на отримання житла.

На зсіданні координаційної ради говорили і про багатодітні сім’ї. Із загальної їх кількості 171 родина є малозабезпеченою. І наразі у них виникла проблема з отриманням відповідних посвідчень і, отже, користуванням пільгами. Якщо батьки можуть отримувати пільги із сплати за комунальні послуги на підставі списків, переданих до центрів соціального захисту, то діти без посвідчень не можуть користуватися низкою пільг, зокрема, безкоштовним проїздом. Відповідно до листа-роз'ясненя Мінсоцполітики, доки не вирішиться проблема з посвідченнями, діти з багатодітних родин можуть їздити в транспорті на підставі довідки про склад сім’ї, копії свідоцтва про народження, учнівського або студентського квитка. Про це повідомлено полтавським перевізникам.

Приділили увагу й дітям та сім’ї з тимчасово-окупованої території та районів проведення АТО. Через міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зареєстровано 6 тис. 250 таких осіб. Із них – 602 дитини, які відвідують загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади Полтави.

Обговорили на засіданні й низку інших питань: дитяче оздоровлення, проведення Новорічних і Різдвяних свят тощо.


Наверхнаверх