logo
dollar
euro

"ВНЗ – для студентів, а не студенти – для ВНЗ"

9:02 25.06.2013 eye 727
"ВНЗ – для студентів, а не студенти – для ВНЗ"

18 червня 2013 року Громадська організація "Студентське братство Сумщини" презентувала новий проект для студентів Сумської та Полтавської областей – "ВНЗ – для студентів, а не студенти – для ВНЗ".

Результати соціологічного опитування, проведеного СОМГО "Студентське братство Сумщини" в лютому 2013 року виявили, що рівень довіри до органів студентського самоврядування і студентських профспілок в університетах Сумської та Полтавської областей нижче ніж до представників адміністрації (зокрема деканатів), які часто є порушниками прав студентів. Окрім того 20,5% студентів проаналізовних областей нікуди не будуть звертатись у випадку порушення їх прав. Тобто це потенційно відсоток студентів, що є користувачами або жертвами корупційних схем. Головною причиною цього є зневіра у спроможність студентських організацій захистити та підтримати пересічного студента.

"Освіта у студентські роки – важливий фундамент подальшого розвитку особистості. І від якості її залежить подальший курс не тільки самої людини, а й усієї країни" - зазначив під час конференції керівник проекту Дмитро Тіщенко.

Метою нового проекту є підвищення рівня впливу органів студентського самоврядування (ОСС) на прийняття рішень у даних ВНЗ, шляхом інформування лідерів ОСС про кампанії громадянського представництва та  вдосконалення нормативної бази на рівні окремого університету протягом 2013-2014 навчального року.

Валерія Біленко, PR-менеджер проекту, зазначила, що завданням проекту є створення сприятливих умов для збільшення ролі студентів у житті ВНЗ. Маючи необхідні знання та практичні навчики, студенти з активною життєвою позицією зможуть брати більшу участь у діяльності органів студентського самоврядування, впливати на якість студентських виборів тощо.

Протягом дії проекту студенти-активісти студентського самоврядування цих вишів пройдуть навчання в літній Школі лідерів студентського самоврядування у форматі наметового табору, візьмуть участь у тренінгових програмах, соціологічних опитуваннях, матимуть змогу взяти участь у створенні та поширенні креативної реклами.  А в кінці квітня 2014 року відбудеться фінальна Всеукраїнська конференція з підведенням підсумків проекту.

"Студентське братство Сумщини" закликає всіх активних студентів приєднуватись до команди нового проекту, а також не втрачати можливість відвідати безкоштовну Літню школу, де всі учасники матимуть змогу пройти цікаві тренінги, зустрітись з експертами в сфері освіти та просто корисно відпочити на природі протягом тижня!

"Унікальний за своєю функціональністю тренінг-кемп, що дозволяє повністю ізолюватися від соціуму, щоб сконцентрувати свою увагу на унікальних знаннях та досвіді, якими з радістю діляться тренери. На мою думку, полтавські студенти, що мають власну думку та досить вмотивовані у власному розвитку, повинні взяти у ньому участь. Після засвоєння знань, що відкриваються для тебе в проекті, ти зміниш ставлення до тих проблем що тебе оточують, і найголовніше - в тебе буде готовий план дій, жага та сили для роботи над розв'язанням проблеми" - додає голова студ. ради м. Полтава – Дмитро Каплун, учасник минулорічної "Літньої школи з прав студентів".


Наверхнаверх