logo
dollar
euro

Незайве нагадати

10:43 20.05.2019 eye 343
Незайве нагадати

Готуючи квартиру до новорічних свят, у першу чергу зверніть увагу на підлогу, якщо вона чиста - то й затишно в домі.

Забруднену пофарбовану підлогу миють водою з нашатирним спиртом (2 ст.л. на відро води). Для додання блиску її протирають сумішшю з денатурату й олії в рівних частинах. Коли змащена підлога просохне, її натирають до блиску суконкою.

Паркет при дбайливому відношенні миють не частіше двох разів на рік. Плями з нього видаляють скипидаром, але якщо пляма відразу не піддається, її посипають тальком, накривають промокальним папером і прасують не дуже гарячою праскою. Іноді цю операцію доводиться повторювати кілька разів.

Покриту лінолеумом підлогу раз на місяць миють теплою водою з милом, ретельно змиваючи піну чистою водою. Але при цьому не слід користуватися ні содою, ні нашатирним спиртом, вони можуть викликати ламкість лінолеуму. Раз на 2-3 місяці лінолеум доцільно змащувати лляною олією і натирати м'якою ганчіркою. Сліди і смуги, залишені підошвою взуття, можна видалити бензином. Чорнильні плями з лінолеуму видаляють наждачним папером або пемзою. Після цього залишаються сліди, які потрібно ретельно протерти олією, а потім це місце добре відполірувати вовняною ганчіркою.
Килими не люблять: дуже жорстких щіток, сирості, гарячої води, пролитого чаю, кави, молока. Щоб на килимі не з'явились лисини від ніжок стільців або столів, на них рекомендується наклеїти шматочки поролону.

І про ламінат. Винайдений в середині минулого століття в Швеції, сьогодні він по праву став одним з найбільш популярних матеріалів для підлогового покриття. Догляд за ним не вимагає особливих хитрощів. Але важливо пам'ятати, що це деревний матеріал, тому важливо берегти його від надмірного зволоження. Це може призвести до руйнування захисних шарів і здуття матеріалу. Плями, які є на ламінаті, потрібно попередньо видалити. А вологе прибирання бажано робити два рази на тиждень. Однак на ламінаті темних тонів, крім усього іншого, залишаються сліди від висохлих крапель, що виглядає неохайно. Тому темний ламінат слід обов'язково насухо протирати м'якою ганчіркою.

Для миття підлоги використовується звичайна вода або спеціальні засоби по догляду за ламінатом. Ламінат пилососять або підмітають, а потім миють вологою ганчіркою. Для усунення складних плям (фломастер, клей, крем, воскові крейди) використовують або спеціальний засіб, або рідке господарське мило. Не слід використовувати суміші на основі воску або силікону (вони не просочуються, а залишають розводи). І ні в якому разі - чистячі порошки та лужні розчини. Невеликі пошкодження можна замастити спеціальною пастою відповідного кольору. Ніжки стільців рекомендується обладнати повстяними набивками, а коліщатка меблів або візків повинні бути з м'яких матеріалів. Головний ворог ламінованої підлоги - це бруд, в якому є пісок. Тому перед входом постеліть килимок.


Наверхнаверх