logo
dollar
euro

На Полтавщині відбувся перший агротуристичний Форум для підприємців на селі "Відкриємо світу село українське"

5:05 21.07.2019 eye 513
На Полтавщині відбувся перший агротуристичний Форум для підприємців на селі "Відкриємо світу село українське"

Одноденний Форум відбувся у селі Лютенські будища Зіньківського району Полтавської області.

Це був свого роду перший агротуристичний Форум для підприємців на селі. Його учасники розглянули проблему та перспективи створення Органічної Ферми Майбутнього – так званої структурованої одиниці розвитку сільської громади, яка має буде сприяти розвитку сільського господарства України та підвищенню конкурентоспроможності агробізнесу. А отже, й відроджувати українське село, підіймати його на більш високий щабель розвитку.

У Форумі взяли участь кілька десятків учасників із різних районів Полтавської області. А також з різних міст України - Києва, Хмельницька, Львова, Полтави.

Захід відбувся за підтримки Полтавської обласної та Зіньківської районної адміністрацій.

Спершу учасники Форуму оглянули старовинний млин та олійницю у селі Бірки. Ці старі будівлі, які збереглися ще з дореволюційних часів, мають шанс стати об’єктами агротуризму. Анатолій Щербань, краєзнавець, кандидат історичних наук розповів присутнім про історію будівель.

Олена Березовська, представник громадської спілки Органічна Україна, розповіла присутнім про переваги органічних продуктів та про те, чому важливо громадам об’днуватися заради спільного розвитку.
Учасники Форуму дізналися про досвід агротуризму в інших країнах. Наприклад, про державну підтримку агротуризму на Кіпрі. Також присутнім розповіли про кроки фермера до агротуризму.

Олег Горб, проректор науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ПДАА, декан факультету підготовки іноземних громадян, к.с.-г.н, професор кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування розповів про органічні дикороси (на досвіді Полтавської області). Фахівець розповів про екологічна чисті сухофрукти та органічні дикороси як елемент зеленого туризму та інструмент для розвитку малого підприємництва.

Олександр Куденець, власник зеленого садиби "Старий Хутір", розповів про реалії зеленого туризму на Полтавщині та розвиток цієї галузі на прикладі Опішні.

По завершенню Форуму учасники ділилися досвідом, обговорювали майбутні теми для наступних форумів та смакували екологічною випічкою і чаєм з опішнянських трав-дикоросів.


Наверхнаверх