logo
dollar
euro

Поради майбутньому губернатору: Степан Бульба

14:12 27.11.2014 eye 647
Поради майбутньому губернатору: Степан Бульба

Найближчим часом Полтавщина має отримати нового голову ОДА, адже з 18 листопада, після відставки Віктора Бугайчука, регіон працює без керівника.

"Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства" спробував допомогти майбутньому очільнику регіону, запитавши порад в експертів: колишніх керівників Полтавщини та політичних діячів, знаних в нашому регіоні.

Усім ми ставили три однакових питання.

Степан Степанович Бульба - займав посаду голови Полтавської ОДА в період з лютого 2005 року по травень 2006 року.

- Які перші кроки має зробити новий голова ОДА?

- Перш за все треба створити команду своїх заступників з числа професіоналів, які не обтяжені якимись політичними завданнями перед партіями, до яких вони можуть належати, але готових взяти всю повноту відповідальності за наслідки своєї діяльності. От якщо новому голові адміністрації вдасться зробити цей перший крок, тоді наступним буде знайти порозуміння з обласною радою.

Далі треба організувати підтримку з боку громадськості. Але це не означає, що треба йти на поводу у всіх тих крикунів, які зараз оточили адміністрацію. Спілкуючись з усіма цими, так званими представниками громадськості, я бачу, що вони - популісти. При чому в кращому сенсі цього слова. А так - люди бездарні, не здатні на якийсь конструктив. І тим не менше, постійні роз’яснювальні роботи, зв'язок з громадськістю надзвичайно важливий. Щоб люди розуміли, що на чолі ОДА людина, яка дбає про їхні інтереси і в умовах надзвичайно складних робить все, щоб поліпшити їхнє життя.

Чесно кажучи, новому голові адміністрації я не заздрю, бо в нинішніх умовах йому буде надзвичайно важко. Але виконавши ці три кроки він матиме шанс на успіх.

- Від яких помилок порадили б уберегтися?

- По-перше, ні в якому разі не обсаджувати себе якимись наближеними, сватами, кумами, радниками. Як робив це той же Асадчев. Бо тоді буде залежний від усіх, хто цим скористався. Якщо не маєш довіри до того чи іншого керівника, то в законний спосіб звільни його негайно і не обсаджуй себе тими, хто буде намагатися поживитися за рахунок влади. На жаль, питання корупції, питання недобросовісності, питання угодництва є надзвичайно складним.

Якщо буде людина з області, то це надзвичайно добре. А якщо буде варяг, як це нерідко в нас було, то це буде погано. У нашій ситуації йому буде значно складніше, тим більше й довіри матиме він набагато менше.

Крім цього, не треба забувати про допомогу бізнесу, малому та середньому підприємництву. Якщо держава не може забезпечити роботою населення, то вона повинна створити умови для самозайнятості.

Далі питання соціального захисту населення. Звісно, зараз тяжкі часи для держави, але питання комунальних тарифів повинні вирішуватися, а зараз цього не робиться. Сподіваємося, що буде реальна децентралізація влади. Ось якщо все це буде виконано, то новий голова матиме довіру. Хоча, я переконаний, що народ в нас ще довго не буде сприймати владу. Бо питань настільки багато, що негайно вирішити їх не можливо.

Крім того, не треба забувати про оборонні питання області. Майбутньому губернатору, навіть якщо він сам не розуміється на військовій справі, треба знайти радників, котрі на цьому розуміються. Бо на жаль, треба готуватися до найгіршого з нашим північним сусідом.

- Що треба змінити в інформаційній політиці області?

- Головне - бути об’єктивними. Це можливо лише тоді, коли влада буде широко застосовувати громадські обговорення на телебаченні, на радіо. І теми обирати, які дійсно хвилюють людей. Бо людей не обдуриш. Якщо народ бачить, що Каплін зарвався у своїй безкарності, то про це й говорять. Якщо влада буде змушувати ЗМІ працювати дозовано, на свою користь, то нічого не вийде. Тим більше, що й народ це відчуває.

Поради майбутньому губернатору: Валерій Асадчев

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх