logo
dollar
euro

Полтавський священик взяв участь у екологічних тренінгах у Німеччині

19:12 24.11.2014 eye 481
Полтавський священик взяв участь у екологічних тренінгах у Німеччині

З 15 по 23 листопада 2014 р. полтавський священик отець Максим Кролевський брав участь у навчальній подорожі до Німеччини, що мала на меті обмін досвідом між служителями Церкви у збереженні екології.

Зустріч з віденськими греко-католиками

16 листопада на українській парафії св. Варвари у м. Відень (Австрія), відбулася Божественна Літургія, яку очолив о. Тарас Шагала разом з працівниками екологічної інституції. З України на літургії були голова Бюро УГКЦ з питань екології, д-р Володимир Шеремета, разом з єпархіальними та екзархальними координаторами з питань екології. Делегація перебувала у навчальній подорожі.

Місцевий парох відзначив важливість екологічного служіння у Церкві, яке здійснюють присутні душпастирі з усієї України.

– На превеликий жаль, є ще багато і серед віруючих тих, хто не розуміє важливості екологічної місії Церкви і тому часто самі грішать проти природи, – зазначив він.

Під час Святої Літургії о. Михайло Дзуль, координатор Екобюро в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ, виголосив проповідь, загостривши у ній особливу увагу на відповідальності за сучасний стан природного довкілля.

– Коли людина віддаляється від Бога, вона автоматично починає становити небезпеку не лише для самої себе, але й для ближніх та всього світу, – стверджував о. Михайло. – Навчившись дивитись на все навкруги по-божому, ми віднайдемо своє автентичне місце серед Створіння Божого – природи, а це, в свою чергу, означатиме, що ми ставатимемо охоронцями, а не руйнівниками створеного в Христі світу, – підсумував священик.

M7E_7AcMpyw
Після завершення Літургії з коротким словом звернувся керівник Бюро УГКЦ з питань екології, д-р Володимир Шеремета. Він передав для парафіяльної бібліотеки основні видання, які були підготовлені та видані церковною екологічною інституцію та є важливим внеском у розвиток екологічного вчення УГКЦ. Голова Екобюро запросив присутніх детальніше відкрити для себе екологічне вчення Церкви та замислитися над своїм особистим покликанням.

– Піклування Церкви про збереження природи не є намаганням перейняти відповідні функції державних установ, – запевнив о. д-р Володимир, – але передусім стосується питань формування автентичної християнської віри. Однією з ключових правд віри є правда про Бога Творця. Це безпосередньо пов’язано з відповідальністю за світ, який довірив нам Господь.

Розумний екобудинок

Протягом наступних днів відбувалися корисні зустрічі з екологогами, які ділилися набутим досвідом, розробками та досягненнями в екологічній галузі. У понеділок, 17 листопада, розпочався освітній семінар для єпархіальних та екзархальних координаторів Бюро УГКЦ з питань екології. Українці ознайомилися з основними принципами екологічного сертифікування ЕМАS, а також прикладами його застосування в будинку освітньої академії у Petersberg bei Dachau, де вони замешкали. Після обіду відбулася дискусія про екологічне будівництво, унаочнена оглядом парафіяльного центру церкви св. Петра в Дахау. Особливість будівлі полягає в нульовому рівні викидів вуглекислого газу (пасивний будинок).

mJjNirDSd00
Архітектор Роберто Гонцало розповів про переваги енергоефективного будівництва на прикладі свого дітища – парафіяльного центру, де відбувався захід. Зокрема було представлено централізовану систему вентиляції з теплообміном, ККД якої становить 93%, і яка є настільки розумною, що включається лише тоді, коли рівень вуглекислого газу в приміщенні починає перевищувати допустимий рівень. Будівництво пасивного будинку стане дорожчим всього близько на 5% у порівнянні зі звичайним, але насправді, в довгостроковій перспективі – набагато дешевшим, адже такий будинок здатний цілком відмовитись від будь-якої системи опалення. Достатньо буде тепла, яке виділяють наявні мешканці та побутові прилади.

Зустріч з передовими експертами з енергоефективності

Поряд з тематикою богословсько-етичних основ служіння Церкви для збереження екології на семінарі детально знайомилися з завданнями та ключовим сферами діяльності німецьких єпархіальних координаторів з питань екології, а також з питанням енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії.  З-поміж іншого, в рамках програми українські священики зустрілися з провідним богословом – фахівцем у сфері сучасної екологічної етики професором Маркусом Фогтом, а також з керівництвом відділу енергоефективності Міністерства економіки Баварії.

Делегати обговорювали енергетичну політику Німеччини та Баварії, а також перспективи дружньої до довкілля та справедливої стосовно людей енергетичної політики України. Німеччина загалом і Баварія зокрема є гідними для наслідування зразками енергетичної політики і ефективного використання природних дарів. Наприклад, вже сьогодні 34% електроструму країни генерується завдяки відновлювальним джерелам енергії, а до 2021 їх частка буде становити 50%.

no_NBP2NJdg
Також було наголошено на співпраці держави та церкви у сфері екологічної освіти для енергоефективної поведінки та відповідального управління ресурсами. Чиновники Міністерства підкреслили особливе значення Церкви у процесі суспільного діалогу та формування стійкої екологічної культури.

Опісля єпархіальні координатори УГКЦ зустрілися з владикою Петром (Криком), апостольським екзархом УГКЦ для Німеччини та скандинавських країн, колишнім головою екологічної комісії Синоду Єпископів УГКЦ і спільно з ним відслужили молебень до Бога Творця, молячись за збереження природи, за мир в людських серцях, сім’ях, суспільстві, всьому світі, а особливо в Україні.

Крім того, в ході навчання церковні екологи ознайомились з основами екологічної освіти, яку проводить Церква у Німеччині, на прикладі освітнього центру отців Премонстеріанців "Сім’я-довкілля-культура" у монастирі Рогенсбург, а також відвідали лісову кліматичну станцію освітнього центру "Відчуття лісу".

Екологічна місія, яку здійснює Бюро УГКЦ з питань екології є непересічним внеском для оживлення християнського способу життя та розвитку і відновлення українського суспільства.


Наверхнаверх