logo
dollar
euro

96% полтавців не вважають медицину безкоштовною

15:19 24.11.2014 eye 370

"Інститут аналітики та адвокації" провів соціологічне дослідження, що показало, як полтавці сприймають медицину в Україні і що думають про її майбутнє.

Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна? Цим питанням експерти "Інституту аналітики та адвокації" задалися, досліджуючи стан охорони здоров’я в Україні та у Полтаві зокрема. Результати соціологічного опитування очікувані, але від цього не менш безнадійні: 88% опитаних полтавців вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 8% сумніваються у цьому.

Експерти "Інституту аналітики та адвокації" дізналися, що 90% опитаних додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік! При цьому лише 19% мешканців Полтави задоволені послугами у державних лікарнях. Виникає дисонанс: ми платимо за лікування, але його якість не зростає.

полтава (2)
Це одна з причин, чому полтавці прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я. Більшість відвідують лікаря лише у крайньому випадку - захворівши, за довідкою, однак майже ніколи - для профілактики. Так, 90% опитаних сказали, що лише час від часу з’являються у лікарнях, рідше, ніж раз на квартал - лікуються самостійно. Хоча все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства, а отже, державі варто визначати медицину однією з головних галузей.

Недофінансування і пасивність влади стосовно медицини в Україні, лазівка для корупції - це основні передумови ситуації, яка склалася у закладах охорони здоров’я у Полтаві. Звісно, існує не один вихід з такого положення. Те ж соціологічне опитування показало, що лише 5% полтавців проти переходу на страхову медицину, 28% байдуже це питання, а більшість - 67% - цілком підтримують ідею, тим паче, що багато послуг у лікарнях вже платні.

Постає питання: якщо лікування перестає бути безкоштовним, у держави бракує фінансування на охорону здоров’я, а населення це розуміє і не схвалює - що нам заважає перейти на страхову медицину?

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Полтави.


Наверхнаверх