logo
dollar
euro

На Полтавщині вшанували пам’ять жертв Голодоморів

9:22 15.12.2019 eye 577
На Полтавщині вшанували пам’ять жертв Голодоморів

21 листопада на Полтавщині відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв штучних Голодоморів.

Зокрема, цій трагічній сторінці в історії українського народу присвячені тематичні години та уроки пам’яті, книжкові виставки та години – реквієми, що проходили у закладах освіти та культури Миргорода. Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років представники влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів взяли участь у мітингу-реквіємі "Чорна сповідь моєї країни", що відбувся у Сквері Скорботи (на фото). Учасники  мітингу поклали квіти, колоски та запалили свічки біля пам'ятника жертвам Голодомору. Настоятель Іоано-Богословської церкви отець Петро відправив службу за невинно убієнними.

У Лубнах  люди традиційно зібрались біля пам’ятного знаку на цвинтарі по вулиці Дмитра Сірика, щоб вшанувати тих, хто безневинно помер у страшних муках – від голоду на родючій рідній землі. Панахиду за тими, хто невинно загинув під час голодомору відслужив настоятель Свято Троїцької церкви, отець Анатолій.

Представники громад Кременчука та Кременчуцького району на чолі з першим заступником міського голови Віктором Калашником прийшли до пам’ятного знаку "Жертвам голодомору". Із своїми дитячими спогадами про голодомор 46-47 років із присутніми на заході поділилася жителька села Омельник Віра Заїченко, а Настоятель Свято-Троїцького собору Протоієрей Отець Анатолій провів панахиду за невинно загубленими душами наших земляків, які стали жертвами геноцидів і голодоморів. До підніжжя пам’ятного знаку  поклали сніп із колосся пшениці та живі квіти.Наверхнаверх