logo
dollar
euro

У Кременчуцькій виховній колонії згадували про Голодомор

8:58 22.11.2014 eye 264
У Кременчуцькій виховній колонії згадували про Голодомор

21 листопада для вихованців Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області провели низку жалобних заходів, присвячених трагічним подіям Голодомору 1932-1933 років.

Заходи організували з метою сприяння пробудженню у підлітків національної свідомості, поваги до свого минулого, доброти, милосердя, гуманізму, виховання в юних прагнення вивчати трагічні сторінки історії України в ім’я пам’яті та милосердя на землі.

В  загальноосвітній школі установи словами вірша Дмитра Білоуса "Ти кажеш не було голодомору?.."  розпочалась година скорботи "Розіп`яна душа на хресті всевишньої печалі". З великою відповідальністю та ентузіазмом юнаки готувалися до цього заходу та спільно з вчителями писали сценарій. Оформили тематичну виставку літератури "Навічно в пам’яті людській". Змонтували  слайд-шоу про жорстокі факти історії та про цифри, які відображають кількість загиблих і постраждалих від голоду українців. На чорну скатертину хлопці поклали колоски, як символ сумнозвісного "Закону про п'ять колосків", запалили свічу пам’яті.

IMG_1199
На захід запросили старшого наукового співробітника краєзнавчого музею Лідію Гришак, яка розповіла про страшну трагедію українського народу. Лідія Василівна плідно працювала над зібранням свідчень людей, які проживають на Полтавщині, і які були свідками цієї трагедії українського народу. Юнаки здригалися під враженням, слухаючи  про відображення подій Голодомору у спогадах  очевидців. З неприхованим страхом в очах ділилися між собою враженнями.

Всі разом запалили свічки пам’яті перед образом Божим.  Схилили голови перед пам’яттю невинно убієнних голодом-геноцидом у хвилині мовчання. Кожен з хлопців замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в той момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних. Підсумовуючи годину пам’яті, дійшли до спільного висновку - хай подібне не повториться ніколи.

В Храмі Іоанна Предтечі пройшла панахида із скорботними свічками.


Наверхнаверх