logo
dollar
euro

Полтавщину з робочим візитом відвідав Генеральний консул Республіки Польща у місті Харкові пан Станіслав Лукасік

7:55 22.11.2014 eye 736
Полтавщину з робочим візитом відвідав Генеральний консул Республіки Польща у місті Харкові пан Станіслав Лукасік

Учора, 21 листопада, він зустрівся з керівництвом області. Обговорили можливості українсько-польської співпраці у діловій, науковій, освітній, культурній сферах життя.

Зокрема, пана Генерального консула поінформували про успішну співпрацю Полтавської обласної ради з Фундацією Менеджерських ініціатив та програмою "Study Touts to Poland" щодо вивчення польського досвіду системних змін, місцевого самоврядування, формування громадянського суспільства, розвитку молодіжних організацій.

Співрозмовники приділили також увагу студентському обміну. Наразі в Польщі навчається 20 тисяч студентів з України, але зацікавлених молодих українців, зауважив пан Станіслав Лукасік. В Україні здобувають освіту 5 тисяч студентів з Польщі.  Проте всі вони навчаються в західній частині України, варто ж розвивати освітню співпрацю і на сході та в центрі. На його думку, це цілком реально.

Обговорили й інші аспекти співпраці між країнами. На завершення  пан Станіслав Лукасік зазначив: "Незважаючи на те, що це була протокольна зустріч, вона мала конкретне наповнення. Ми думаємо майже однаковими категоріями, наші пріоритети співпадають. Нам вдалося окреслили певне коло питань, що стосується економіки, культури, місцевого самоврядування,  наукових програмам обміну студентами. Тепер, знаючи куди потрібно рухатися, залишилося підібрати лише методи та форми роботи".

У зустрічі взяли участь секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач, директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ірина Дудка, представники Спілки шанувальників польської культури на Полтавщині "Полонія", Польського Центру Полтавської державної аграрної академії, обласної організації інвалідів України, науковці, журналісти.

У програмі перебування в Полтаві Генерального консула Республіки Польща у Харкові пана Станіслава Лукасіка - оглядова екскурсія "Сторінки історії українського й польського народів", відвідування Польського Центру Полтавської державної аграрної академії, виставки художніх творів членів Спілки шанувальників польської культури на Полтавщині "Полонія", спілкування з польською діаспорою, участь у Народному віче з нагоди Дня Гідності та Свободи України.


Наверхнаверх