logo
dollar
euro

Кілька порад дратівливій людині

9:09 20.11.2014 eye 472
Кілька порад дратівливій людині

Намагайтеся не залишатись наодинці зі своїми неприємностями. Розповісти доброзичливій і розсудливій людині про те, що вас мучить, отже принести собі величезне полегшення. Поради вашого співрозмовника можуть навіть не мати великого практичного значення - важливі його співчуття, турбота, щира зацікавленість. Таким "повіреним" можуть бути дружина, батько, мати, близький друг або навіть абсолютно незнайома людина - випадковий попутник у поїзді чи літаку. У свою чергу будьте готові самі виступити у ролі доброзичливого і співчутливого слухача чужої оповіді.

Умійте на деякий час відволіктися від своїх турбот. Хоч як би багато не звалилося на вас неприємностей, намагайтеся час від часу позбуватися важких думок, відволікатися якимись насущними турботами по роботі чи по дому. Старайтеся ні в якому разі не заразити своїм поганим настроєм людей, які вас оточують. Які б не були у вас неприємності, життя триває, і ніхто не має права нав'язувати іншим свої сумні думки і тужливий настрій. Якщо оточуючі ставляться до вас доброзичливо, то вони знайдуть можливість поспівчувати і допомогти вам. Будьте розумними і тактовними: дуже погане враження справляє людина, яка перетворює будь-яку свою (навіть дріб'язкову неприємність) у світову проблему.

Не гнівайтеся. Привчайте себе до паузи, яка передує спалаху гніву. А під час цієї паузи постарайтеся осмислити ситуацію. У цьому разі ви встигнете подумати про те, що спалах не принесе полегшення і може лише викликати нові неприємності. Найкраще, якщо ви зможете розрядитися не гнівними словами, а важкою фізичною роботою чи будь-якими вправами. Здорова фізична втома вгамує ваш гнів.

Інколи треба й поступитися. Вперто наполягаючи на своєму, ми часто буваємо схожими на примхливих дітей. Бійтеся бути примхливими! Прислухайтеся до точки зору опонента, поважайте її і з достатньою долею самокритичності ставтеся до своєї точки зору. Розумні поступки не лише корисні для справи, а й викликають повагу оточуючих.

Не можна бути досконалим абсолютно в усьому. Деякі люди живуть у вічному страху, що вони гірші за  інших. Їхні зусилля задовольняти найвищі вимоги часто ведуть до хворобливих поразок. Не можна забувати, що таланти і можливості кожного з нас обмежені. Насамперед намагайтеся добре виконувати головну свою роботу і те, до чого ви справді маєте покликання. Для почуття задоволення досить мати успіхи в одній або двох галузях, а решту виконувати сумлінно й не нижче за оптимальний рівень.

Не висувайте надмірних вимог. Той, хто забагато чекає від оточуючих, постійно відчуває роздратування від того, що оточуючі часто-густо не відповідають його вимогам. Ви робите велику помилку, якщо постійно критикуючи, прагнете "переробити" своїх близьких і товаришів. Дорослу людину перевиховати дуже важко, а ви (навіть не усвідомлюючи того) прагнете зробити оточуючих зручними для вас. Перспективи успіху тут мінімальні, зате такий стиль поведінки викликає вороже ставлення. Сприймайте людей такими, якими вони є (кожен з нас має право на індивідуальність), або взагалі не майте з ними справи.

Намагайтеся бачити в людях, які оточують вас, їх достоїнства і в спілкуванні спирайтеся саме на ці якості. Таким чином, ви навіть не ставлячи собі такої мети, одного чудового дня побачите, що оточуючі "перевиховалися" і цілком влаштовують вас.


Наверхнаверх