logo
dollar
euro

Антимонопольники Полтавщини виявили, що новосанжарцям повіряли лічильники води з порушеннями

12:09 14.11.2014 eye 556

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України визнала дії Новосанжарської селищної ради антиконкурентними діями органу місцевого самоврядування.

Антимонопольники, які діяли за  колективною заявою мешканців смт Нові Санжари, виявили, що:

Новосанжарська селищна рада,  затвердивши  рішенням 36 сесії селищної ради 6 скликання від 14.05.14 № 5 єдиного порядок повірки засобів обліку спожитої води власниками яких є фізичні особи, що не є  суб’єктами підприємницької діяльності,  по суті змусила мешканців селища користатися послугами лише  місцевого комбінату комунальних підприємств та ДП "Комунальник". Крім того, селищна рада затвердила  розмір сплати фізичними особами комплексу робіт по повірці лічильника спожитої холодної води  в економічно необґрунтованому розмірі,  що також є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що полягають у легітимації вчинення таких порушень з боку суб’єкта господарювання в складі Новосанжарського СККП та ДП "Комунальник" Новосанжарського СККП.

"Чинне законодавство передбачає обов’язок виконавця - Новосанжарського СККП забезпечувати за заявою споживача взяття на абонентський облік квартирних засобів обліку води  та контролювати установлені міжповіркові інтервали. Разом з тим, комплекс робіт  з проведення періодичної повірки засобів обліку води споживач може замовити в будь-яких спеціалізованих організаціях. Тому дії Новосанжарської селищної ради щодо прийняття даного рішення не відповідають вимогам законодавства про захист економічної конкуренції, оскільки споживач фактично позбавлений права на звернення до іншого суб’єкта господарювання або виконання вказаних робіт власними силами", - зазначив голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Відділення зобов’язало Новосанжарську селищну раду в двомісячний термін скасувати вищевказане рішення і прийняти нове рішення, яким встановити порядок забезпечення повірки засобів обліку води  та вартість послуги по повірці засобів обліку води у відповідності до вимог конкурентного законодавства та направити його на погодження до територіального відділення.


Наверхнаверх