logo
dollar
euro

Навчіть дітей шукати компроміс

9:09 12.11.2014 eye 246

Син та дочка постійно сваряться через те, яку музику слухати, кому прибирати в кімнаті, кому йти за хлібом... Як допомогти їм налагодити стосунки?

Зазвичай дівчатка дорослішають швидше хлопчиків як фізично, так і психологічно. І, можливо, коріння непорозуміння криються саме в цьому. До того ж, підліткам, як відомо, притаманні егоїзм та максималізм.

Поясніть дітям, що світ не складається з чорного і білого, він набагато різноманітніше і сприймати його треба таким, який він є.

У психології є розділ - конфліктологія, що пропонує безліч способів виходу з якоїсь конкретної ситуації. Візьмемо, приміром, такий конфлікт: брат хоче слухати рок, сестра - попсу. Перший можливий варіант: старший брат силою відбирає предмет сварки і включає улюблену музику. Якщо такий метод установиться, хлопчик буде помилково вважати, що сила - це вирішальний фактор у залагодженні сварки. Другий варіант: сестра сама поступається братові. В цьому випадку вона теж засвоїть не зовсім правильний спосіб вирішення конфлікту, коли поступитися простіше, ніж відстояти власну думку. Обидва ці способу вирішення конфлікту називаються "перемога-поразка". Третій варіант: вони разом приходять до компромісу - знаходять радіохвилю з музикою різних стилів та напрямків. Цей вихід із складної ситуації іменується "перемога-перемога". Психологи вважають таке співробітництво найперспективнішим способом виходу з конфлікту.

Поговоріть з кожним із дітей окремо і дізнайтеся, що кожного з них не влаштовує в іншому. Таким чином ви зможете з'ясувати не тільки причини непорозуміння, але і визначити шляхи виходу зі сформованої ситуації.


Наверхнаверх