logo
dollar
euro

Не лише друг, а й очі

7:58 12.11.2014 eye 273

Обмеженість в русі – це найбільша проблема для незрячого. Зазвичай такі люди залежать від зайнятості інших людей. Але проблему можна вирішити: у такій складній ситуації допоможуть собаки-поводирі.

Зазначимо, що не всі собаки можуть виконувати роль поводиря. У середньому, зі ста собак залишається лише п’ять.

Перед тим, як починати виховувати майбутнього поводиря, аналізується його походження і врівноваженість батьків, його власний психічний стан. Під час спецкурсів за допомогою тестів починається відбір тих собак, яким можна довірити життя людини. Також важливо знати родовід собаки, оскільки функції собаки-поводиря може виконувати лише чистокровна тварина.  

Після відбору із кожним цуценям починає працювати група кінологів. Їх навчають правильно слухати господаря, вибирати правильний маршрут. Найчастіше собаки запам’ятовують до п’яти маршрутів: магазин, аптека, будинок, парк та ін.. Але трапляються випадки, коли собака здатна запам’ятати до сорока маршрутів. Такі собаки переводять людину через дорогу, допомагають подолати сходи.  

Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна асамблея інвалідів України» та Ужгородською міською громадською організацією інвалідів зору було проведено всеукраїнський форум «Теоретичні та практичні аспекти застосування собак-поводирів в Україні». Під час форуму було наголошено на вдосконаленні Українського законодавства в сфері забезпечення незрячих собак-поводирями, проаналізовано попит на таких собак, вивчали закордонний досвід підготовки та роботи з собаками-поводирями.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх