logo
dollar
euro

Надмірний контроль батьків шкодить підліткам

12:27 05.11.2014 eye 421

Більшість батьків хочуть для своїх дітей найкращого. Однак турбота деяких з них не знає меж. Науковці з університету Вірджинії з'ясували, що батьки, які занадто активно беруть участь у житті своїх дітей, утискають їх самостійність. Підлітки змушені приймати рішення, виходячи з потреб і мотивів батьків, а не своїх власних.

Група підлітків віком від 13 до 18 років узяла участь у дослідженні. Випробовуваних опитали про те, наскільки сильно їх контролювали батьки. Також вчені оцінили самостійність добровольців та якість їх відносин з однолітками, як дружніх, так і романтичних. Фахівці з'ясували, що менш самостійні підлітки й ті, кому було складно встановлювати близькі стосунки з іншими людьми, стикалися із більш жорстким психологічним контролем з боку батьків.

Досить часто батьки побоюються негативного впливу однолітків на своїх дітей. Експерти відзначили, що зайвий контроль з боку дорослих може перешкодити розвитку здатності дітей відстоювати свої власні погляди і будувати відносини. Тим часом це вміння формується саме у підлітковому віці і потім переходить у доросле життя.


Наверхнаверх