logo
dollar
euro

Уряд створив сприятливі умови для процвітання офшорів, - С.Арбузов

16:01 10.12.2019 eye 399
Уряд створив сприятливі умови для процвітання офшорів, - С.Арбузов

Закон "Про визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів", який на перший погляд мав стати відправною точкою для боротьби з виведенням капіталу за межі України шляхом використання компаній, зареєстрованих в офшорних юрисдикціях, насправді не має механізму блокування виведення коштів з України. Про це заявив колишній Перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов.

За його словами, норми цього закону досить суперечливі і нечітко сформульовані, що дає можливість зацікавленим особам спростити процедуру легалізації капіталу за кордоном.

"Неозброєним поглядом видно, що сам законопроект готувався в стислі терміни. Звідси - невисока якість документу. Він не має ні чіткості формулювань, ні механізму реалізації, ні реального комплексу заходів, спрямованих на протидію протиправному виведенню капіталу з України. Прикриваючись красивими гаслами та деклараціями, цей закон насправді дає можливість спростити процедуру оформлення виводу капіталу з України", - сказав С.Арбузов.

Зокрема він звернув увагу на те, що українські законодавці залишили поза увагою поняття "трастової угоди", а отже і весь подальший процес легалізації виведених активів.

"З подивом виявив, що закон, спрямований на забезпечення блокування виводу капіталу, не має жодної згадки про ключову ланку в цьому ланцюжку - трастової угоди. А це означає, що реальні власники капіталу і далі можуть безконтрольно керувати своїми активами за кордоном завдяки третім особам, пов’язаним із власниками капіталу", - зазначив С.Арбузов.

Підсумовуючи, він зазначив, що даний закон не матиме належного ефекту і результату, так як створив правову колізію у вітчизняному законодавстві.

"Приймаючи подібні закони, необхідно враховувати досвід вже діючих норм у цій сфері, а не займатися імітацією бурхливої ​​діяльності, створюючи правовий хаос. Незважаючи на гучні заяви, норми цього закону створили сприятливі умови для процвітання офшорів та сприяють подальшому відтоку капіталу з України", - резюмував С.Арбузов.


Наверхнаверх