logo
dollar
euro

На Полтавщині до допомоги переселенцям долучаться програми ООН

14:00 31.10.2014 eye 817
На Полтавщині до допомоги переселенцям долучаться програми ООН

Сьогодні, 31 жовтня, голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук зустрівся з представником Управління верховного комісара ООН у справах біженців Надиром Мінбашиєвим.

Пан Мінбашиєв повідомив, що ООН готова надавати певну фінансову допомогу для вирішення невідкладних проблем вимушених переселенців із Криму, Луганської та Донецької областей.

Зокрема, найбільш вразливим категоріям населення – багатодітним сім’ям, батькам-одинакам та інвалідам  за програмами ООН надватиметься одноразова фінансову допомогу в розмірі до 3 тисяч гривень на особу для вирішення нагальних проблем перед настанням холодів.

Також ООН готова оплачувати невеликі ремонтні роботи в приміщеннях, де нині мешкають переселенці (з розрахунку 3-3,5 кв.м на одну людину). Через волонтерські організації відомство Управління верховного комісара ООН у справах біженців може надати одноразову нематеріальну допомогу (закупити одяг тощо).

Під час зустрічі також досягнуто попередньої домовленості, що ООН спробує профінансувати програми пільгового робочого місця для переселенців. Тобто, підприємства, готові взяти  їх на роботу, зможуть протягом певного часу отримуватимуть дотації від ООН та обласного центру зайнятості.

Служби, що опікуються проблемами переселенців, отримали від голови ОДА доручення в найкоротший термін вивчити потреби тих переселенців, які можуть претендувати на фінансову допомогу та скласти списки для ООН. Також департамент ЖКГ, охорони здоров’я та обласний центр зайнятості мають надати конкретні пропозиції для  фінансування ремонту житла, закупівлі ліків тощо.

Для довідки: На Полтавщині зареєстровано 13715 осіб – переселенців із Луганської та Донецької областей. Із них - 403 інваліди; 87 вагітних жінок. Серед інвалідів - 58 дітей. Серед прибулих 3969 сімей, з них 2738 сімей з дітьми (в т. ч. багатодітних – 96 сімей, 10 прийомних сімей) та 2398 окремих громадян. Повернулись до місця проживання 1791 особа.

У Полтавській області перебувають 492 кримчан (13 сімей, з них 97 сімей з дітьми, 5 – багатодітних, в одній виховується дитина-інвалід, 16 сімей без дітей та 179 самотніх громадян).Наверхнаверх