logo
dollar
euro

На Полтавщині засудили книжкового контрабандиста

12:04 20.06.2013 eye 234
На Полтавщині засудили книжкового контрабандиста

За матеріалами СБУ засуджено мешканця Полтавської області, який намагався контрабандним шляхом вивезти з України стародруки.

Вироком Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області до кримінальної відповідальності притягнуто громадянина України, який намагався контрабандним шляхом перемістити до Росії предмети, що становлять культурну цінність.

Досудовим слідством встановлено, що місцевий мешканець з метою подальшого продажу придбав на одному з ринків області старовинні книги. Він виставив фотографії з раритетами на одному з сайтів Інтернет-аукціону та очікував на ділові пропозиції від зарубіжних колекціонерів. Незабаром, зловмисник отримав листа від громадянина Російської Федерації, який хотів придбати ці книги.

У травні 2012 року співробітники СБУ затримали правопорушника у приміщенні одного з поштових відділень після того як він оформив поштове відправлення. Під час огляду посилки правоохоронці виявили та вилучили чотири раритетні книжки.

Відповідно до висновків державної мистецтвознавчої експертизи, вилучені предмети контрабанди є пам’ятками культури та не підлягають вивозу за межі України оскільки були видані ще у 1901-1917 роках.

Рішенням суду зловмисника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.201 Кримінального кодексу України та засуджено до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік, з конфіскацією предметів контрабанди у дохід держави, інформує прес-група УСБУ в Полтавській області.


Наверхнаверх