logo
dollar
euro

Звернення голови Полтавської ОДА з нагоди 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

14:12 27.10.2014 eye 664
Звернення голови Полтавської ОДА з нагоди 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників

Дорогі земляки! Шановні ветерани!

28 жовтня ми відзначаємо 70-у річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Здавалося, та страшна кровопролитна війна навчила народи розумінню того, що ніякі політичні амбіції не варті людського життя.

Український народ зробив величезний внесок у перемогу над нацизмом та, водночас, став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни. Уже в березні 1939 року українцям Закарпаття довелося відчути дихання майбутньої світової війни, вступивши у бій із окупаційними військами Угорщини – союзниці гітлерівської Німеччини. Так само віроломно фашистська Німеччина за таємною змовою з керівництвом СРСР  напали на мирні країни Балтії і Польщу. У вересневій кампанії 1939 року 112 тис. українців вступили у двобій з вермахтом у складі Війська Польського…

З перших днів вторгнення вермахту на територію СРСР Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту Червоної армії українці становили до 50 відсотків особового складу. На території України відбулися перші великі битви на Східному фронті Другої світової війни – Волинська танкова битва, оборона Києва, Одеси, Севастополя…

За роки війни майже 4 мільйони українців полягли в боях з фашистами. 1,7 млн. мешканців України повернулися з Червоної армії інвалідами.

На жаль, нині ми бачимо, що президент Росії погано вивчав уроки історії.  Знову, як і сім десятиліть тому фашистською Німеччиною та радянською імперією, нині  відбувається спроба нав’язати власний світопорядок нашому волелюбному народові. Навіть тисячі загиблих російських солдат та тиск міжнародної спільноти поки що не дав можливості остаточно припинити безглузде братовбивство.

Але Україна дуже швидко навчилася воювати.

Шановні  ветерани Другої світової!

Ваш приклад мужності у відстоюванні рідної землі передався онукам. Ви виховали гідних захисників України. Тож дозвольте побажати Вам міцного здоров’я, сил та наснаги.

Звертаюся також зі словами вдячності до кожної родини Полтавщини, чиї сини нині на фронті, до тих, хто віддав найрідніше на олтар нашої свободи, до тих, допомагає армії та жертвам війни. Ваша мужність, ваша небайдужість, ваша чуйність дуже важлива і потрібна Україні.

В єдності – наша сила. Перемогли Гітлера – переможемо й Путіна! Слава Україні!


Наверхнаверх