logo
dollar
euro

На Полтавщині хочуть запровадити закордонну програму з профілактики правопорушень

13:25 27.10.2014 eye 303
На Полтавщині хочуть запровадити закордонну програму з  профілактики правопорушень

Із 5 по 8 жовтня у Амстердамі (Нідерланди) відбулася Друга міжнародна конференція "Правоохоронні органи та громадське здоров'я, LEPH 2014", ідеї з якої спробують застосувати на Полтавщині.

У конференції взяли участь полтавські фахівці правоохоронного сектору, охорони здоров’я та представники громадських організацій. Вони вивчали та обговорювали найкращі світові практики та моделі співпраці правоохоронних органів з інститутами громадянського суспільства, у напрямку збереження громадського здоров’я.

Нідерланди як господаря обрали недарма. Саме ця країна однією з перших запровадила практику лікування споживачів наркотиків замісною підтримувальною терапією метадоном у поліцейських відділках. Цей підхід допоміг зупинити в країні так звану "героїнову епідемію", зменшити у рази криміногенну ситуацію та суттєво вплинути на епідемію ВІЛ/СНІД. На прикладі голландських правоохоронних структур можна побачити, як співпраця поліції, громадських організацій та закладів охорони здоров’я допомагає у вирішенні гострих соціальних проблем.

- Доповідь українських експертів, - говорить Максим Демченко, - торкалася позитивних прикладів взаємодії "Світла надії" та  закладів охорони здоров’я з полтавською міліцією у сфері захисту протидії розповсюдженню ВІЛ/СНІД та допомоги наркозалежним, зокрема лікуванню замісною підтримувальною терапією. Ця тема була включена в панельну дискусію, як одна із кращих практик країн з регіону східної Європи та центральної Азії.

Важливим здобутком, на думку директора "Світла надії", стала ідея запровадження програми "Підхід 600". Вона полягає у тому, що поліція обирає 600 осіб, які мають найбільший показник рецидиву у здійсненні злочинів. Усі соціальні структури міста об’єднують зусилля, щоб  соціально адаптувати цих осіб та зменшити їх кримінальну активність.  Полтавські учасники конференції вважають, що це одна з ідей, яку можна запровадити в області, а в перспективі - і в Україні.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх