logo
dollar
euro

Представники Сенату США готові надавати експертну підтримку та сприяти розвитку медичної галузі на Полтавщині

17:27 26.10.2014 eye 455
Представники Сенату США готові надавати експертну підтримку та сприяти розвитку медичної галузі на Полтавщині

24 жовтня у Вашингтоні за участі "Інституту аналітики та адвокації" відбулася зустріч української делегації з американськими експертами у офісі голови комітету охорони здоров’я сенату США Тома Харкіна.

Представники обговорили проблеми, перспективи та стратегічні кроки у галузях охорони здоров’я США та України, у тому числі у сфері ВІЛ/СНІД. Сторони зауважили можливе велике фінансове навантаження на бюджет охорони здоров’я після 2017 року, коли основний міжнародний донор, що займається боротьбою з епідемією ВІЛ/СНІД та туберкульозу в Україні, зменшить своє фінансування до мінімуму.

Учасники зустрічі звернули увагу, що необхідно включати державу та місцеві бюджети, щоб забезпечувати необхідне лікування та профілактики хвороб. У цьому відношенні приклад можна брати з американської моделі. Її механізм працює від соціального замовлення і частково покладає обов’язок за надання послуг на неурядові організації.

З одного боку, ефективність такої моделі ґрунтується на тому, що ринок медичних послуг є збалансованим, а пацієнт має можливість обирати місце та спосіб лікування. З іншого боку, зазвичай якість послуг медичної сфери на базі неурядових організацій більш висока, беручи до уваги мотиви працівників та їх великий досвід.

Представники Сенату відзначили позитивні практики співпраці полтавської місцевої влади та департаменту охорони здоров’я ОДА з неурядовими установами у напрямку розвитку медицини. Вони висловили українській делегації свою готовність ділитися досвідом та сприяти розвитку медичної галузі України і Полтавщини, знайомити з досвідом та позитивними практиками США і особливостями нормативного регулювання галузі охорони здоров’я.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх