logo
dollar
euro

Євромайдан знову в Полтаві. Дежавю?

12:48 26.10.2014 eye 811
Євромайдан знову в Полтаві. Дежавю?

23 жовтня у Полтаві в пабі "Хмільний Бик" презентували три збірки про Євромайдан: "Хроніка почуттів", "Лірична хроніка" та "Хроніка у новелах".

О 19:00 захід розпочався. На ньому були присутніми троє письменників, причетних до появи збірок: полтавці Сергій Колінько та Роман Повзик, а також сумчанин Владислав Івченко ― автори творів, що увійшли до прозового "Євромайдану: Хроніка у новелах". Владислав Івченко навіть вийшов переможцем у конкурсі від журналу "Країна", у рамках якого збирали прозу для книги.

Першою слухачам представили поетичну збірку з віршами відомих молодих українських поетів. Зокрема, лунали поезії Мар'яни Савки та Галини Крук, "вірш про повстання на вулиці Грушевського" Павла Коробчука, "Так щоночі голосять" Олени Герасим'юк. Вечір розпочали відомим кожному, хто спостерігав за подіями на майдані, віршем Євгенії Більченко "Хто я"; ця поезія зворушила кожного у залі, і читали її по строфі усі присутні на заході поети.

Владислав Івченко, автор кращої зі 109 новел
У той самий час за сценою безперервно і беззвучно, в уповільненому темпі крутили фільми, зняті студією "BABYLON'13". Вони робили враження від вечору і спогади про минулі події (у кого вони були) ще глибшими, вщент схвильовуючи слухачів.

Друга книга, яку представляли на заході, ― це прозова збірка, і родзинкою стало те, що присутні автори самі читали новели, які вони і писали. Роман Повзик розповів про те, як починався його власний Майдан, про свої почуття та спогади. Владислав Івченко доводив, що безліч людей, які не стояли у Києві взимку, також вболівали за Україну і за хлопців, що боролися проти режиму Януковича. Сергій Колінько зачитав лише кінцівку своєї новели зі збірки, заохотивши кожного взяти до рук книгу.

Марія Микитенко
Нарешті, останньою презентували збірку есеїв відомих українських прозаїків. Вона називається "Євромайдан: Хроніка відчуттів" і розповідає про силу духу нашого народу. Авторами збірки стали такі корифеї сучасної літератури як Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та інші. Модератор вечору, Містер Коржик, зачитав есей Сергія Жадана. "Цей письменник був у самому епіцентрі подій, він знає, про що пише", ― сказав юнак перед тим, як представити слухачам текст харківського поета.

Вечір тривав трохи більше години, але попри це був надзвичайно насиченим емоційно та психологічно. Дякуємо видавництву "Discursus" і журналу "Країна" за те, що світ побачив ці три збірки.


Наверхнаверх