logo
dollar
euro

Мер Кременчука проти політики Президента?

9:46 20.06.2013 eye 265
Мер Кременчука проти політики Президента?

Більше року триває протистояння власників кременчуцької  телекомпанії "Візит" із міською владою. Сьогодні, 20 червня, вчергове Автозаводський райсуд Кременчука продовжив розгляд цієї суперечки, формальною стороною в якій є Кременчуцька комунальна телерадіокомпанія.

Журналісти телеканалу "Візит" напередодні оголосили акцію протесту. Вони звернулися  за підтримкою до широкої громадськості. "Ні рейдерству!" - з таким гаслом виходять в ефір відеоролики, у яких вони та колеги із опозиційних друкованих видань Кременчука закликають громадськість підтримати телеканал у важкі часи.

Сьогодні крапку у справі ще не поставлено. Суд задовольнив клопотання представника телекомпанії "Візит" про залучення до справи низки документів, у наданні яких до цього часу відділи міськвиконкому їм відмовляли. У слуханні справи об’явлено перерву до 4-5 липня.

Мер Кременчука Олег Бабаєв під час останньої  прес-конференції офіційно підтвердив намір забрати у комунальну власність приватну телекомпанію "Візит". Більше того, міський голова пообіцяв, що, досягнувши бажаного:

- Ми пропишемо документи так, що телекомпанія "Візит" ніколи не зможе бути приватним підприємством. Вона повинна завжди належати місту і носити статус суспільного міського телебачення".

Пообіцяв Олег Бабаєв, що журналісти "приборкуваного" телеканалу  ніяким чином не постраждають, а міфічні надприбутки, які до сих пір отримували його власники, підуть на благо колективу. Міфічні ці надприбутки хоча б тому, що об’єм регіонального ринку реклами апріорі є обмеженим.

Зазначимо, що у світі форми суспільного телебачення різняться. Однак єднає їх те, що влада ніяким чином не контролює їхню діяльність. Створене для суспільства, воно працює на нього і оплачується ним.  Тож, перш за все, треба спитати у кременчуцьких платників податків, чи готові вони утримувати недешве суспільне телебачення.  У деяких країнах суспільне телебачення узагалі не має права провадити рекламну діяльність.

Платники податків, напевно, мають право голосу й у тому випадку, якщо міський голова планує утримувати телекомпанію за рахунок міського бюджету. Крім того, одним із зобов'язань України, взяте перед ПАРЄ ще в 2005 році – це роздержавлення друкованих ЗМІ.  Фактично воно означає виведення зі складу засновників і співзасновників комунальних і державних ЗМІ органів державної влади та органів місцевого самоврядування.  І не так давно Президент України дав відповідні доручення для активізації цього процесу.


Наверхнаверх