logo
dollar
euro

Полтавець у Бібліотеці Конгресу США говорив про вибори в Україні, права і свободи громадян

7:05 26.10.2014 eye 383
Полтавець у Бібліотеці Конгресу США говорив про вибори в Україні, права і свободи громадян

23 жовтня у Вашингтоні у Бібліотеці Конгресу США відбулася зустріч української делегації з  Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні в 2006-2009 рр. Вільямом Тейлором та доктором Джеймсом Кверком - офіційним спостерігачем від США на виборах у Європейських країнах.

У складі делегації був Юрій Нестуля, виконавчий директор "Інституту аналітики та адвокації" (м. Полтава). Учасники зустрічі обговорювали виборче законодавство, особливості виборчої системи США, а також питання дотримання прав та свобод громадянина і їх значення у розвитку держави.

Паралель між виборами у США та Україні провести було важко, оскільки вони відрізняються у багатьох площинах: перебіг передвиборчих кампаній кандидатів, підходи до організації виборів, системи голосування, зрештою, ставлення громадян до виборів - уважний спостерігач помітить, що американці переживають їх простіше.

Екс-посол Вільям Тейлор
Вільям Тейлор та доктор Джеймс Кверк відзначають, що в Україні з’являються позитивні тенденції в цьому напрямі. Особливо це стосується розвитку держави, активізації громадськості і посилення ролі громадян у процесах всередині країни. Однак у той же час екс-посол наголошує, що цей процес в Україні затягнений і відбувається в цілому досить повільно як на сучасну розвинену державу.

"Ми, американці, у дослідженні нового, у розвитку держави і нації також часом можемо помилятися,  - сказав Вільям Тейлор. - Та ці помилки трапляються не через брак свобод, а - навпаки - через їхню наявність, через верховенство громадянських прав".

Крім того, екс-посол цікавився сучасною політичною та суспільною ситуацією в Україні,  баченням громадянського суспільства і настроями, які з’являються у зв’язку з перевиборами до Верховної Ради, зокрема і тим, чи можна спостерігати позитивні зміни у їх результаті.


Наверхнаверх