logo
dollar
euro

На Полтавщині в день виборів працюватимуть 120–130 тимчасових та 8 груп постійних міжнародних спостерігачів

10:01 24.10.2014 eye 199

Про це говорив 23 жовтня голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук на нараді з сільськими головами декількох районів, на якій мова йшла про зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян.

Зокрема, голова ОДА повідомив, що в Україні працюватимуть близько 2500 тисяч міжнародних спостерігачів. Діятимуть вони й на Полтавщині: 120–130 тимчасових спостерігачів та 8 груп, по дві-три особи, постійних спостерігачів.

Присутній на нараді перший заступник прокурора області Юрій Кравченко ознайомив присутніх із особливостями  нового закону. Так, посилено кримінальну відповідальність за підкуп виборця. Пропозиція або обіцянка підтримати кандидата караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі строком до 2-х років. Закон посилює кримінальні санкції за вчинення злочинів щодо порушення виборчих прав громадян. За перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права збільшено строк позбавлення волі з 2 до 3 років».

Також до тяжких злочинів тепер віднесено незаконну вимогу або вказівку службової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії (позбавлення волі на строк від 5 до 10 років), підробку виборчих документів (від 3 до 7 років), викрадення або приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців (від 5 до 7 років).

Закон установлює кримінальна відповідальність за отримання виборчого бюлетеня особою, яка не має права його отримувати. За це порушення можливий штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років чи обмеження волі на строк до 3 років.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх