logo
dollar
euro

Сергій Тігіпко: "Якщо не відновити соціальні стандарти, незабаром буде соціальний "вибух"

12:41 23.10.2014 eye 326
Сергій Тігіпко: "Якщо не відновити соціальні стандарти, незабаром буде соціальний "вибух"

Влада повинна відновити соціальні стандарти і "розморозити" зарплати у бюджетній сфері. Інакше при нинішніх темпах росту цін вже в січні-лютому ми отримаємо соціальний "вибух". Про це заявив лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко під час поїздки в Миколаївську область.

"Якщо влада не хоче отримати найближчим часом соціальний вибух, то вона мусить негайно думати, як підняти пенсії і заробітні плати бюджетникам", - сказав С. Тігіпко під час відвідування Очаківського рибоконсервного комбінату в четвер.

За його словами, влада має зрозуміти, що неможливо всі виникаючі питання вирішувати за рахунок населення. "Зарплати і пенсії заморожено, а ціни і комунальні послуги зростають. При цьому резерви для вирішення цих питань є, але влада або не хоче їх бачити, або через свою непрофесійність не бачить, як ці резерви можна використовувати для індексації зростання цін", - заявив С.Тігіпко.

Він розповів, що умови життя людей наближаються до рівня економічного колапсу 90-х років. Так, частка витрат на харчування в сімейних бюджетах за останній рік зросла з 50,2% до 53%, що в п'ять разів більше, ніж у решті країн Європи.

Також через підвищення цін на продукти та комунальні послуги з одночасним падінням соціальних стандартів якість споживання продуктів погіршується: частка м'яса в структурі споживання впала на 37%, молока - на 35%, яєць - на 38%, риби - на 81%.

"Фактично, українці переходять на раціон епохи кризи 90-х років, коли його основу складали крупи і макарони. Навіть рівень споживання хліба впав майже на 9%", - вважає С. Тігіпко.

РБК-Україна


Наверхнаверх