logo
dollar
euro

Залишення важкохворих без ліків, або невеличкий моніторинг

10:44 22.10.2014 eye 485

Низка благодійних та громадських організацій по всій Україні схвильовані, ситуацією, що сталася навколо закупівлі ліків для важкохворих.

Громадські діячі, хто як може, намагаються піднімати питання із забезпечення важкохворих усіма необхідними ліками, адже вперше за часів незалежності необхідно життєві препарати не закуплені, що спричинило 21 жовтня 2014 року проведенням акцій по всій Україні, із назвою "чорний вівторок".             

Андрій Олєйніков – перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації "Асоціація паліативної та хоспісної допомоги" зазначив, що таких ліків потребують хворі на: онкологічні захворювання, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, гемофілію, вірусні гепатити, муковісцидоз та ін. хвороби. Якщо вчасно не забезпечити хворих ліками помре дуже багато людей, серед яких будуть й діти.               

Для того, що б не допустити подібних речей, потрібно спрощувати процедуру державних закупівель та вносити зміни в тендерне законодавство на державному рівні, зазначив Андрій Володимирович, бо багаторічне проведення тендерів під кінець року спричиняє величезні незручності не тільки в медицині, а в комунальній, соціально-гуманітарній, екологічній й інших сферах, а незручності від цього випадають на долю простих людей. Благодійна організація прохає владу в найкоротші терміни вирішити питання їз закупівлі ліками, адже держава має бути гарантом своєму народові.


Наверхнаверх