logo
dollar
euro

Сергій Тігіпко: "Уряд повинен домогтися зниження цін на ліки

11:35 16.12.2019 eye 411
Сергій Тігіпко: "Уряд повинен домогтися зниження цін на ліки

Кабінет міністрів повинен домогтися зниження цін на ліки, заявив лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко в ході відвідування у вівторок фармацевтичного підприємства "Інтерхім" в Одесі.

"Зростання цін та зниження доходів – зарплат і пенсій, зробили вже сьогодні ліки недоступними для багатьох громадян України. Імпортні ліки подорожчали на 70%, вітчизняні – на 30%, але уряд нічого не зробив, щоб підтримати пенсіонерів і хронічно хворих, які не можуть обійтися без ліків", – сказав С. Тігіпко.

Одним з виходів зниження цін на медичні послуги і ліки політик бачить впровадження страхової медицини, яка дозволить значну частину ринку лікарських засобів сконцентрувати в руках страхових компаній або лікарняних кас.

"У такі важкі часи саме час робити радикальні реформи – саме вони дають варіанти виходу з кризи", – вважає С. Тігіпко.

Він також закликав уряд розробити систему підтримки українських виробників ліків – з метою замістити вітчизняними препаратами імпортні аналоги, а також спростити надто бюрократизовану процедуру реєстрації та контролю ліків, що ускладнює розробку і випуск нових препаратів.

"Є багато способів знизити ціну на ліки, але займатися цим нікому – вакансія міністра охорони здоров’я вакантна", – вважає С. Тігіпко.


Наверхнаверх