logo
dollar
euro

Арсенія Яценюк, перебуваючи на Полтавщині заявив, що продовольча безпека світу залежить від України

14:56 17.10.2014 eye 444
Арсенія Яценюк, перебуваючи на Полтавщині заявив, що продовольча безпека світу залежить від України

Сталося це під час відвідин СП "Нібулон" у селі Жовтневе на Полтавщині, де сьогодні Прем'єр-міністр України перебував з робочим візитом.  

"Продовольча безпека світу залежить від України - ми одні з ключових гравців. Плани уряду щодо того, щоб Україна разом з іншими країнами світу (США, Канада, ряд країн ЄС) захопили лідерство на ринку продовольства, вони будуть реалізован", - наголосив Арсеній Яценюк.

Експорт української сільгосппродукції за останні півроку зріс на 32%: "Росія відмовилася від української продукції – ми знайшли можливість продавати її в ЄС та інші країни світу", - наголосив очільник уряду.

За його словами, загалом експорт з України зріс на 19%, а ріст експорту української сільськогосподарської продукції за останні півроку становить 32%, при тому, що втрачений російський ринок, був заміщений європейськими. Зокрема,  продаж м'яса і субпродуктів птиці до Росії впав на 81%, а експорт до інших країн зріс від 30 до 100%. Експорт до РФ соняшникової олії знизився на 50%, проте загалом зріс на 17% й здійснюється, зокрема, до Індії, Нідерландів, Ірану, Іспанії, Італії, Алжиру, Малайзії, Великобританії.

Водночас, зазначив Арсеній Яценюк, за останні півроку Україна суттєво зменшила придбання іноземних продуктів харчування – на 18%.

Арсеній Яценюк також зазначив, що за даними Державного комітету статистики обсяг сільськогосподарського виробництва зріс на 16% порівняно з відповідним періодом минулого року, при цьому середня врожайність зернових збільшилася на 14%. Тільки від експорту зерна очікується отримати до кінця поточного року 2 мільярда доларів США.

Прем’єр-міністр наголосив, що виробництво продовольства є одним з основних двигунів розвитку української економіки. Він повідомив, що Україна вже повністю використала квоти на постачання до Європейського Союзу меду, виноградних соків, пшениці, борошна, кукурудзи, квота на експорт м'яса та напівфабрикатів використана на 77%, зернових круп – на 78%, томатів – на 72%.


Наверхнаверх