logo
dollar
euro

П'ятірка продуктів, які необхідні дитині щодня

8:49 16.10.2014 eye 284

Для зростаючого дитячого організму дуже важливо правильне харчування, тому мамі необхідно підібрати продукти, які потрібно включати в щоденний раціон дитини.

Молоко. Для росту кісток необхідні кальцій і фосфор, які дитина може отримати з молока. Потребу організму дитини в кальції замість молока можуть поповнити молочні продукти - йогурт, сир, нежирні види сиру, а також кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, сметана.

Злаки. Найкраще злаки засвоюються у вигляді каш, що є джерелом мінеральних речовин, вуглеводів, клітковини, білка і вітамінів.

Свіжі овочі та фрукти. Вони мають велику кількість вітамінів і мікроелементів. В овочах містяться вуглеводи, які представлені, в основному, крохмалем, що повільно розщеплюється. А у фруктах вуглеводи представлені глюкозою, фруктозою і сахарозою, що засвоюються набагато швидше. Крім того, у фруктах і ягодах містяться органічні кислоти, ароматичні та дубильні речовини, які мають антибактеріальні та протизапальні властивості.

М'ясо. Дитячому організму вкрай важливо отримувати необхідну кількість тваринного білка, який міститься у м'ясних продуктах. Тільки в м'ясі є повний набір незамінних амінокислот, що необхідні для синтезу білків. Якщо в їжі людини не буде хоча б однієї з десяти незамінних амінокислот, то синтез білків в організмі зупиниться, почнеться білкове голодування. При харчуванні тваринною їжею такого ніколи не станеться. А ще в м'ясі міститься легко засвоюване залізо, достатня кількість кальцію, а також інші макро- і мікроелементи, вітаміни A, D і групи B.

Риба. За своєю поживною цінністю риба не поступається м'ясу, але засвоюється набагато легше. Особливо корисними для дітей вважаються судак, оселедець, щука, морський окунь, сом і тріска.

Головне - щоб раціон дитини був збалансованим і містив усі необхідні для росту і розвитку речовини. Якщо меню дитини міститиме щодня всі перераховані продукти, хоча б у невеликих кількостях, - їй не загрожуватимуть ніякі хвороби, а також проблеми з недостатньою або зайвою вагою, стверджують дитячі дієтологи.


Наверхнаверх