logo
dollar
euro

Сьогодні на Полтавщині знову ховають Героя – коваля Петра Федоряка

9:41 15.10.2014 eye 2898
Сьогодні на Полтавщині знову ховають Героя – коваля Петра Федоряка

Петро Федоряка - один з найвідоміших в Україні ковалів і зброярів, засновник українського ковальського фестивалю ножарів "Трудолюб". Сьогодні його ховають на Миргородщині.

Полтавець Володимир Дмитренко так написав у Фейсбуці: "15-го жовтня о 12:00 в селі Трудолюб, Миргородського району, буде похорон дивовижної людини, старшого лейтенанта 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, Петра Федоряки, що загинув на війні на сході України. Учитель фізики і математики, один з найвідоміших в Україні ковалів і зброярів, засновник українського ковальського фестивалю ножарів. Я вдячний Господу, що дав мені щастя бути знайомим з тобою, Петре. Ти назавжди залишишся в наших серцях як взірець життя, насиченого смислом і любов'ю. Вічна слава герою!".

На форумі ковалів його друзі, згадуючи талановитого колегу,  пишуть: "Его стараниями в родном селе Трудолюб на Полтавщине прошел одноименный кузнечный фестиваль. Пётр с улыбкой вспоминал, как он пришел к ковке клинков: "Я не помню свой ​​первый нож, но помню во что был обут тогда и помню запах кузницы. Тогда точно никакого решения не принимал - просто восхищался. Позже, иногда, делал с отцом крючки, петли, стамески. А поворотным моментом был документальный фильм о Вячеславе Ивановиче Басове. После него у меня появилось осознанное желание делать нечто подобное... Кстати, первый охотничий нож сделал уже будучи достаточно взрослым. Это было полное подражание увиденного: клинок типа Боуи (я тогда не знал такого умного слова) и эргономичная рукоятка, сделанноя из древесины абрикоса...".

У цій війні гинуть найкращі. Не забудемо. Не вибачимо. Слава Героям!

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх