logo
dollar
euro

Уряд виділяє 7,3 мільярда гривень місцевим бюджетам на погашення їх заборгованості за ЖКГ 
перед опалювальним сезоном

8:17 15.10.2014 eye 317

"Від сьогодні уряд погашає боргові зобов'язання міст, районів, сіл за житлово-комунальні послуги, в тому числі за природний газ, тому що треба готуватися до опалювального сезону", -  повідомив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду.

"Уряд із сьогоднішнього дня розпочинає безпрецедентне погашення боргів за спожиті енергоносії по всій території України і виділяє 7,3 мільярда гривень місцевим бюджетам на погашення їхньої заборгованості за житлово-комунальні послуги", - повідомив Прем'єр-міністр України.

Він додав, що 7 жовтня було прийнято рішення відповідного профільного комітету і затверджено рішення уряду України.

Арсеній Яценюк нагадав, що згідно з постановою уряду, якщо протягом трьох днів іде зменшення температур нижче певного рівня, органи місцевого самоврядування приймають рішення про початок опалювального сезону: "Для цього рішення їм потрібне Міністерство енергетики і вугільної промисловості та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ".

"Ми готові до того, щоб у випадку зменшення температур забезпечити початок опалювального сезону, як це не складно", - підкреслив Глава уряду.

Водночас, наголосив він, повинні виконуватися ліміти: "Нам треба перезимувати. І ми перезимуємо, якщо будемо злагоджено і спільно працювати. Ми виділяємо мільярдні кошти і робимо все для того, щоби мати в сховищах газ. Але при цьому повинна бути відповідальність місцевих керівників, місцевих чиновників за використання природного газу і за контроль над цим використанням".

Він нагадав, що уряду вдалося зупинити випадки завищення нормативів використання газу для населення облгазами: "Ми не даємо наживатися на завищених нормативах для населення, коли вони завищували нормативи, списували дешевий газ на населення і потім його продавали промисловості в десять разів дорожче".

"Зараз дуже важливо, щоби відповідальність була на всіх ланках, на всіх рівнях. Ситуація складна, і тому треба приймати складні рішення, але правильно їх виконувати", - сказав Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк повідомив, що відбулося декілька нарад щодо ситуації з енергопостачанням в Києві.

Прем'єр-міністр нагадав, що уряд надав 1,8 мільярда гривень на підтримку столиці.

Він звернувся до Міністра фінансів Олександра Шлапака "оформити 835 мільйонів гривень розрахунків міста Києва по боргах за споживання природного газу": "Якщо є борги, то зрозуміло, що в тому числі не включають в деяких районах теплу воду. Уряд взяв на себе погашення частини боргів".

Глава уряду також звернувся до міністра фінансів з тим, щоб відсьогодні до кінця завершити всі розрахунки по боргових зобов'язаннях міста Києва на суму 1 мільярд 125 мільйонів гривень.


Наверхнаверх