logo
dollar
euro

"Опозиційний блок" не проходить до Ради - дослідження

14:20 13.10.2014 eye 325

На майбутніх виборах очікується досить висока явка виборців, 78% респондентів готові взяти участь у виборах. Про це йдеться у соціологічному дослідженні Центру соціального проектування "Українська проектна система" на тему: "Новий парламент: електоральні перспективи учасників виборчого процесу".

Як зазначив соціолог, політичний експерт, керівник центру соціального проектування "Українська проектна система" Дмитро Громаков, розподіл голосів тих, хто точно прийде на вибори показує, що кількість партій, які проходять до нового парламенту, збільшується.

Лідером перегонів залишається Блок Петра Порошенка 25,4% виборців, другу позицію утримує Радикальна партія з результатом 10,8%.

На третьому місці - партія "Батьківщина" з результатом 7,6%".

Партія "Громадянська позиція" - 6%, "Сильна Україна"- 5,9%, "Народний фронт" - 5,5%, КПУ - 5,4%, "Свобода" - 5%.

Прохідний бар'єр не долають "Самопоміч" - 2,4% і "Опозиційний блок" - 1,8%. Інші партії набирають менше 3%.

21,2% ще не визначилися з тим, яку партію підтримає.

На думку Громакова, спроба підмінити ребрендинговую кампанію Партія Регіонів делегуванням колишніх, найменш одіозних представників в "Опозиційний блок", виявилася провальною. З одного боку, делеговані туди ПР люди не є політичними лідерами, тому завжди позиціонувалися як "менеджери", а найбільш відомі з них (Добкін, Вілкул) взагалі є регіональними лідерами, що значно звужує ареал цього блоку та вікові цільові групи 35-50 років.

Дослідження проводилося методом опитування вдома у респондентів. Використовувалася проста випадкова вибірка, квотированная за статтю та віком, що репрезентує доросле населення країни. Обсяг вибіркової сукупності становив 1200 осіб. Середня помилка вибірки - не більше 3,5%. Польовий етап дослідження проводився в період з 1-го по 10 жовтня 2014 року.

РБК-Україна


Наверхнаверх