logo
dollar
euro

Командир батальйону "Полтавщина" звинуватив кандидата у нардепи у шантажі та вимаганні за розголошення факту, який вже набув розголосу

11:54 13.10.2014 eye 1481
Командир батальйону "Полтавщина" звинуватив кандидата у нардепи у шантажі та вимаганні за розголошення факту, який вже набув розголосу

І знову "шкандаль" на одномандатному виборчому округу №145 (Київський район міста Полтави, Котелевський, Полтавський райони).

Командир батальйону "Полтавщина" Ілля Кива звинуватив кандидата у Верховну Раду по цьому округу Василя Ковальчука не більше й не менше, як у шантажі та вимаганні. Зокрема, учора Кива написав в Фейсбуці: "Два дня назад кандидат в нар.депутаты Ковальчук Вася позвонил предложил мне помочь ему финансово 80 000грв, в его избирательной компании, в замен на его молчание в отношении меня. Я конечно отказался...".

Нагадаємо, Василь Ковальчук, який нещодавно домігся звільнення полтавки Ірини Бойко з полону терористів, активно протидіяв призначенню Киви на посаду командира батальйону. Два дні назад сам Василь Ковальчук на своїй сторінці в Фейсбук написав таке: "Під час активної фази конфлікту батальйона "Полтавщина" (тепер – "Полтава") продажні міліцейські начальники весь час повторювали: "Давайте дамо Киві шанс, хай людина покаже себе в зоні АТО".

Вже показав. Та ще й як показав! І це при тому, що його підлеглі-бійці десятки разів розповідали пресі й писали заяви про те, що комбат погрожує їх застрелити в зоні АТО, а ще в Полтаві шикував і стріляв під ноги…

Перебуваючи на блок-посту, Кива безпричинно почав стріляти з автомата у місцевого жителя, що проїздив на своєму автомобілі. Куля влучила в ногу. Але боячись покарання, Кива зі своїми "орлами" почали тиснути на лікарів, що пораненому, якого привезли в лікарню, ті відмовили у госпіталізації.

Про це Василю Ковальчуку повідомили товариші-афганці з Донбасу.

Правозахисник порушив питання про притягнення Киви до від повільності за цей злочин на черговій зустрічі з начальником УМВС в Полтавській області Іваном Корсуном. Корсун не заперечив такого факта, але сказав, що проводиться перевірка.

Тим часом Василь Ковальчук розшукав телефон пораненого. Ним виявився Яків Макштедер з Володарська, що поблизу Маріуполя. Чоловік розповів, що заробляє на життя тим, що ремонтує автомобілі. Пізно увечері 5 жовтня проїжджав через блок-пост і чимось не сподобався бійцю міліцейського спецпідрозділу, що той полосонув чергою з автомата, влучивши кулею в ногу. Куля пройшла навиліт, вирвавши в місці вильоту шматок плоті діаметром 15 сантиметрів.

Яків ще якось зумів сісти за кермо й доїхати додому, заливаючи підлогу авто кров’ю. Але майже одночасно в будинок завалилося кілька наших військових з блок-посту в балаклавах. Замість того, щоб допомогти людині, яка стікала кров’ю, головний (Кива) почав погрожувати Якову, що посадить у тюрму. Макштедер спитав, за що. "А за те, що ми в твоїй машині знайшли гранату і 6 патронів", - відповів той. Що міг зробити поранений чоловік проти кількох озброєних вояків, які підкинули йому боєприпаси і цим шантажували? І яка різниця між ДНРівцями і нашими, коли вони розмовляють з беззбройними людьми з позиції брутальної воєнної сили?! Потерпілий змушений був "поділитись" консервацією.

Спроба госпіталізації була, як вже було сказано, невдалою. Яків повернувся додому. Вимокував кров з рани жіночими прокладками.

Яків каже, що не писатиме заяву до міліції, бо розуміє тщетність цього кроку. Люди на Донбасі давно звиклися з думкою про свою повну безправність – що перед сепаратистами, що перед такими з дозволу сказати, українськими захисниками, як Кива…".

Наразі пан Кива заявив Інтернет-виданню "Полтавщина", що стріляв не він, і що водій був підозрілий. І що міліцейське начальство в усьому розібралось ще 6 жовтня і підтвердило його невинуватість.

З огляду на це, насправді дивно, навіщо Ковальчуку, людині не дурній й сміливій вимагати у Киви гроші за замовчування  того, що й так вже всім відомо? Чи не є заява одіозного командира елементарним зведенням рахунків.


Наверхнаверх