logo
dollar
euro

Думати даними: полтавських журналістів вчили інфографіці

7:26 12.10.2014 eye 271
Думати даними: полтавських журналістів вчили інфографіці

11 жовтня у приміщенні прес-центру ОДТРК "Лтава" пройшов тренінг зі створення інфографіки "Сучасні інструменти візуалізації даних".

Організатор заходу ― Фонд розвитку ЗМІ за підтримки міжнародного медіа-проекту "MyMedia". У Полтаві оргмоменти взяв на себе "Інститут аналітики та адвокації", а приміщення і технічні засоби ― ОДТРК "Лтава".

Тренером став керівник інформаційно-аналітичної служби журналу "Новое Время" Андрій Газін. До цього він працював у журналі "Кореспондент". Цей чоловік з освітою історика філософії розповідав про передові технології у сучасній візуалізації даних для медіа.

Ні для кого не секрет, що з кожним днем довкола нас накопичується все більше і більше інформації. Різноманітні дані, статистичні таблиці ― все це надзвичайно складне для усвідомлення і розуміння пересічної людини. Але статистики містить цікаву інформацію. Задача сучасного журналіста ― знайти її, зуміти впорядкувати і з допомогою дизайнера створити якісну інфографіку.

Саме про візуальне представлення інформації і йшла мова. Андрій розпочав з історії інфографіки і, пояснюючи на прикладах, розповідав про найсучасніші тренди у цій сфері.

Різноманітні сервіси, технології збору даних, розумна робота з пошуковиками, вдалі і невдалі роботи дизайнерів по всьому світу ― ось лише невелика частина того, що увійшло у тренінг.

Загальна тривалість заходу ― 7 годин ― не змогла налякати найнаполегливіших полтавців. Сам Андрій Газін сказав, що це дуже мало для розуміння такого обширного предмету. Він розпочав викладання в Києво-Могилянській академії і щотижня протягом 1,5 місяця буде відводити цій дисципліні по 3 години (тобто його курс складатиме 18 годин з домашніми завданнями і самостійною роботою).

На жаль, професійна візуалізація не надто часто з’являється у полтавських ЗМІ. Частіше цим займаються громадські організації, які потім поширюють свої напрацювання. Сподіваємося, цей тренінг не останній, і полтавські медійники відкриватимуть для себе цю складну, але страшенно цікаву дисципліну ― журналістика даних.


Наверхнаверх