logo
dollar
euro

Сергій Тігіпко: "Проведення реформ повинно проходити паралельно з масштабною боротьбою з корупцією"

11:24 10.10.2014 eye 206

Децентралізація влади повинна стати однією з першочергових реформ, які будуть проводитися в Україні. Про це заявив народний депутат, лідер "Сильної України" Сергій Тігіпко в інтерв'ю "Коментарям".

"Упевнений, що повноваження максимально потрібно передати людям, на місця. По-перше, через величезну недовіру, яку на місцях відчувають до Києва. По-друге, практика інших країн показує, що завжди спрацьовує принцип "чим ближче кошти, чим ближче відповідальність до конкретної людини, тим ефективніше робота влади". Адже справа ще й у тому, що люди сьогодні налаштовані жорстко, але конструктивно. І вони не дадуть місцевим адміністраторам робити щось не так, красти, обманювати", - вважає політик.

За його словами, більшість податків потрібно залишати на місцевому рівні, паралельно делегуючи і відповідальність - за середню освіту, за охорону здоров'я.

"Місцева рада повинна вирішувати, чи варто закрити школу, лікарню або допомогти їм фінансами. Можливість керувати місцевими податками дозволить місцевій владі створювати сприятливий інвестиційний клімат з урахуванням специфіки і пріоритетів розвитку кожної конкретної території. До повноважень властей повинні також додаватися контрольні функції. Тоді місцева влада буде зацікавлена в тому, щоб радикально зменшити можливості контролерів чинити тиск на бізнес", - каже Сергій Тігіпко.

Крім того, регіонам потрібно передати право самостійно вибирати гуманітарну і соціальну політику. "Питання мови, вивчення місцевої історії, встановлення пам'ятників, свят - все можна і потрібно по максимуму передати на місцевий рівень. Також і соціальний блок. Заробив більше регіон - нехай він зі своїх коштів заохочує своїх лікарів, вчителів, пенсіонерів", - відзначає він.

Політик також підкреслив, що проведення реформ має проходити паралельно з масштабною боротьбою з корупцією.

"Коли ви проводите реформи, є певні правила. Знаєте, як в армії здають норматив з кросу? Результат зараховується за тим, хто прибіг останнім. Його вся рота готова на руках тягти до фінішу, аби вкластися. З реформами - так само. Якщо одна, всього одна провалилася - нічого не вийде. Це я до того, що без антикорупційних реформ, дій не буде взагалі нічого. А для цього потрібна політична воля керівництва країни. Це те, що проходили всі: Сінгапур, Грузія, країни Балтії. Збиралися політичні лідери і домовлялися: ми поборемо це зло", - резюмував Сергій Тігіпко.

Коментарі:


Наверхнаверх