logo
dollar
euro

9 робіт юних художників з Полтавщини поїдуть "підкорювати" столицю

16:25 06.10.2014 eye 1956
9 робіт юних художників з Полтавщини поїдуть "підкорювати" столицю

У Полтавському художньому музеї відбулося нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі".

Вже одинадцятий рік поспіль діти з різних куточків нашої області спробували виразити своє бачення ситуації на споживчому ринку та уявлення, якою має бути якісна продукція, за допомогою олівців та фарб.

Мета конкурсу: сприяти формуванню у свідомості наймолодших споживачів нашого суспільства асоціативного уявлення про якісну, безпечну продукцію та популяризувати рух за підвищення якості життя. Адже саме в дитинстві закладається подальше світосприйняття людини, її ставлення до оточуючих, рівень загальнолюдських цінностей. Тож наше з Вами майбутнє напряму залежить від того, якими ми зуміємо виховати тих, хто зараз сидить за шкільними партами чи лише збирається йти до школи.

Позмагатися мали змогу всі бажаючі віком від 5-ти до 17-ти років. Оцінювання робіт проводилося в трьох вікових підгрупах: молодшій (вік учасників – 5-8 років), середній (9-12) та старшій (13-17), а також у трьох номінаціях: "Я пізнаю якісну продукцію", "Ми – архітектори якісного світу", "Кращий плакат на споживчу тематику".

Цьогоріч до державного підприємства "Полтавастандартметрологія" надійшло 210 малюнків від вихованців художніх і загальноосвітніх шкіл області та творчих об’єднань. Найбільше, аж 115 робіт, представили юні художники віком від 9 до 12 років. Проте, не залишилися осторонь і зовсім юні любителі малювати, у наймолодшій віковій категорії від 5 до 8 років на конкурс було представлено 26 робіт. Треба відзначити, що наймолодшій учасниці конкурсу лише 6 років, це вихованка класу образотворчого мистецтва Градизької музичної школи Гемба Аня.

Очолила регіональне конкурсне журі генеральний директор ДП "Полтавастандартметрологія" Алла Миронова, також до його складу увійшли: Руслан Каменєв – директор Кременчуцької філії ДП "Полтавастандартметрологія", Андрій Родін –директор Кременчуцької дитячої художньої школи, Ольга Клочко – завідуюча відділом образотворчого мистецтва Полтавської міської школи мистецтв "Мала академія мистецтв", Валентина Тарасенко – заступник директора Полтавської дитячої художньої школи, Жанна Заєць – керівник творчого об’єднання Кременчуцького будинку дитячої творчості та Наталія Юрчишина секретар регіональної конкурсної комісії. Вони взяли до уваги не лише рівень володіння технікою виконання, а й актуальність та повноту розкриття теми, охайність робіт, творчий підхід авторів до їх виконання. Здебільшого юні художники присвятили свої твори актуальним проблемам безпеки харчування, збереженню єдності нашої держави та чистоти довкілля, необхідності зупинити військову агресію, адже без цієї умови неможливо досягти якості життя, тощо. Малюнки були досить різноплановими: від "гри на контрасті" позитиву і негативу до найнесподіваніших образів та форм. Влучні лозунги, колоритні персонажі переконливо довели, що діти, зазвичай, сприймають світ значно тонше й чутливіше за дорослих.

Мисик Катерина
Визначити найдостойніших юних художників було справою нелегкою. Проте, після довгих суперечок регіональне конкурсне журі таки обрало 38 робіт, які посіли призові місця відповідно до номінацій та вікових підгруп. Додатково заохочувальними призами відзначено ще 4 учасників.

Втім, лише 9 найоригінальніших та найбільш майстерно виконаних робіт, які вибороли перші місця, поїдуть до столиці, щоб взяти участь у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Я хочу жити в якісному світі".

Серед них аж 5 робіт вихованців Малої академії мистецтв: "Мій тато захистить Україну, а його захистить якісний броніжелет” Валерії Вальщикової, "Якісне спортивне взуття…" Марії Чупіної, "Майбутньому України - бути" Олесі Ісаєнко, "Найкраща країна – моя Україна" Журавель Дарини та "Саме найкраще у нас на Сорочинському ярмарку" Катерини Проценко.

Серед переможців також роботи "В грі під назвою "Життя" існують свої правила" Юлії Вовк, яка навчається у класі образотворчого мистецтва, що діє при Миргородській музичній школі та "Захистіть" Дудник Дар’ї з Полтавської школи № 26.

Поїдуть до столиці і роботи двох багаторазових призерів цього конкурсу, Аліси Чень вихованки Будинку дитячої та юнацької творчості Кременчука та Катерини Мисик, що навчається у студії "Соняшник" Полтавського Будинку дитячої та юнацької творчості. Дівчата вперше взяли участь у цьому творчому змаганні ще зовсім маленькими, з того часу вони з року в рік вдосконалювали свою майстерність, тож їхні цьогорічні роботи "Ми – архітектори якісного світу", та "Вітамінам – слава, фаст-фудам –ганьба!" по-праву отримали одностайне визнання журі.

Державне підприємство "Полтавастандартметрологія" підготувало для всіх призерів регіонального рівня конкурсу подарунки, які стануть їм у нагоді, аби й надалі вдосконалювати себе у творчості.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх